+48 12 290 22 22
photo1

2RT

Najbardziej oczekiwana Premiera Roku - 2RT

Zwyrodnienie plamki żółtej jest główną przyczyną ślepoty w krajach wysokorozwiniętych. Pierwszy objaw choroby to niewielki spadek kontrastu i ostrości widzenia. Wraz z rozwojem choroby może nastąpić gwałtowne pogorszenie wzroku  poprzez zniekształcenie obrazu oraz ubytki w centralnym polu widzenia. Obecność druzów, uważa się za klasyczny marker świadczący o występowaniu wczesnego stadium AMD.

Nadzieją dla chorych jest terapia zaprezentowana przez firmę Ellex: 2RT™ (Retinal Rejuvenation Theraphy). Odkrywa ona zupełnie nowe możliwości oraz rewolucjonizuje leczenie AMD. Według przeprowadzonych badań terapia 2RT™ umożliwia leczenie AMD we wczesnym stadium, jeszcze przed znaczną utratą jakości wzroku. Ellex 2RT™ nie powoduje termicznego uszkodzenia siatkówki i umożliwia skuteczne leczenie obszarów blisko dołka środkowego. Ma to również zastosowanie w leczeniu obrzęku plamki.

Terapia Ellex 2RT™ wykorzystuje impulsy znacznie krótsze, niż te stosowane kiedykolwiek w konwencjonalnej procedurze laseroterapii siatkówki. Energia lasera wywołuje pobudzenie nabłonka barwnikowego siatkówki (RPE). Melanina zawarta w organellach wewnątrzkomórkowych absorbuje światło generowane przez laser. Długość fali 532 nm ma maksymalną selektywną absorpcję w melanosomach występujących w RPE. Absorpcja energii wewnątrz melaniny nie przenosi się na ścianę komórkową. Krótko mówiąc, nie następuje koagulacja. Selektywnie pobudzone komórki obumierają, czemu towarzyszy szereg procesów. Komórki są pobudzone do regeneracji. Migracja oraz utworzenie nowych komórek warstwy RPE powoduje efekt „odmłodzenia” siatkówki. Dzieje się tak dzięki unikalnej, opatentowanej strukturze spotu oraz niskiej wartości energii dostarczanej przez impuls lasera.
 
Kluczem do sukcesu jest nieosiągalna dotąd stabilność lasera oraz perfekcyjnie zaprojektowana optyka.

Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia stron Pytanie na Śniadanie oraz Polskie RadioTematem wiodącym wywiadu z panią prof. dr hab. n. med. Krystyną Czechowicz-Janicką (Dyrektor Medycznego Instytutu Oka w Warszawie) jest zwyrodnienie plamki żółtej czyli choroba siatkówki oka. Pani Profesor w sposób klarowny i merytoryczny podzieliła się ze słuchaczami i widzami swoim doświadczeniem z użytkowania 2RT i wiedzą w zakresie AMD. 

Laser Ellex 2RT jest już dostępny w sprzedaży! Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest  firma Consultronix.

Kolejna odsłona wywiadu prof. Krystyny Czechowicz Janickiej, tym razem w tygodniku Wprost