Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Celowana biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. ExactVu™ – OKIEM EKSPERTA

Autor:
Mateusz Mokrzyś, dr

W naszym Centrum oferujemy pacjentom dostęp do nowatorskich metod diagnostycznych i terapeutycznych. Jednym z takich rozwiązań jest biopsja prostaty pod kontrolą microUSG. Jako pierwsi w Polsce zdecydowaliśmy się na zakup systemu ExactVu, ponieważ byliśmy przekonani, że zwiększy on nasze możliwości diagnostyczne i precyzję w prowadzeniu pacjentów w aktywnym nadzorze oraz w leczeniu ogniskowym raka prostaty. Jest to nowoczesne i bardzo obiecujące narzędzie charakteryzujące się wysoką czułością w wykrywaniu istotnego klinicznie raka gruczołu krokowego.

System ExactVu cenimy za możliwość wykonywania celowanej biopsji prostaty w czasie rzeczywistym u wszystkichpacjentów niezależnie od jakości dostarczonych przed biopsją badań obrazowych rezonansu magnetycznego lub ich braku. Używając systemu microUSG ExactVu, urolog może dostrzec więcej szczegółów niewidocznych w klasycznym badaniu USG, dokładniej oceniając poszczególne struktury oraz architektonikę tkanki gruczołu krokowego.

Otrzymywane wyniki pokazują, że wykrywalność raka prostaty przy użyciu microUSG jest większa nawet o kilkanaście procent w stosunku do zastosowania samej biopsji fuzyjnej, dzięki czemu możemy oferować naszym pacjentom najlepsze obecnie dostępne metody diagnostyczne, a następnie skutecznie ich leczyć. ♦

Autorzy
Mateusz Mokrzyś, dr

Polskie Centrum Urologii...