Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Vexia – nowa odsłona klasyki

Autor:
Justyna Wiśniowska

26 maja 2021 r. weszło w życie rozporządzenie UE dotyczące wyrobów medycznych 2017/745, zastępujące dotychczasową dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG. Tym samym, firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą urządzeń medycznych na europejskim rynku zostały zobowiązane do działania zgodnie z nowymi wytycznymi. Spowodowało to niemałe zamieszanie wśród producentów z branży, a ogrom dokumentacji i kontroli przerósł niejedną znaną markę.

Zgodnie z powiedzeniem, iż „prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, nowe wytyczne dla firmy FotoFinder były motywacją do dalszego rozwoju. Już w toku przygotowań rozporządzenia, wiosną 2021 r., portfolio sprzętowe zostało mocno uporządkowane i okrojone z „pobocznych projektów”. Wyróżniono trzy rozwiązania dopasowane do potrzeb rynku z podziałem na zastosowania:

  • Vexia – wideodermoskopia i trichoskopia,
  • Studio – wideodermoskopia, trichoskopia i medycyna estetyczna twarzy (fotodokumentacja + personalizowane plany zabiegowe),
  • ATBM master – wideodermoskopia, trichoskopia, mapowanie znamion i medycyna estetyczna całego ciała (fotodokumentacja + personalizowane plany zabiegowe).

Nasze szczególne zainteresowanie wzbudziła nowa odsłona najpopularniejszego rozwiązania wideodermoskopowego wśród polskich klientów – modelu Vexia. Projektanci marki połączyli elegancki design ze sprawdzoną funkcjonalnością i stabilnością działania. Efekty ich pracy widzimy m.in. w komputerze Silent Medical Server o wzmocnionych parametrach i eleganckiej maskownicy na kable okalającej stację roboczą. Urządzenie jest mobilne i solidne, a kamera Medicam – zabezpieczona jest przed ewentualnym upadkiem za pomocą specjalnej blokady. Wózek został wysmuklony, a kolory stonowane i dopasowane do całej linii produktów FotoFinder. Liczne grono naszych klientów doceniło możliwość łatwej rozbudowy Vexii w miarę zmieniających się potrzeb np. do konfiguracji ATBM master (mapowanie ciała). Pozwala na to dopasowanie większego monitora i komputera o mocniejszych parametrach. Oprogramowanie posiada możliwość nie tylko rejestrowania zdjęć, ale też nagrywania filmów dermoskopowych obrazujących ruch i reakcję struktur na ucisk. Dodatkowe bezpieczeństwo, także związane z wytycznymi nowej ustawy, zapewnia zabezpieczone hasłem oprogramowanie. Natomiast bezpieczeństwa danych wrażliwych i dokumentacji pacjentów, chronią algorytmy kryptograficzne. Wygodny w użyciu program pozwala szybko i automatycznie wykonać kopie zapasowe bazy zdjęć.

Zachęcam do przetestowania nowej odsłony wielofunkcyjnej platformy wideodermoskopowej Vexia w swoim gabinecie oraz do zapoznania się z krótką wizualną prezentacją wszystkich trzech konfiguracji urządzeń FotoFinder (https://www.youtube.com/watch?v=u4a8NOlRMWE&t=6s). ♦

Autorzy
Justyna Wiśniowska

Consultronix