Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Aktualności

Szpital Uniwersytecki Southampton używa IQM do weryfikacji złożonego SRS

Szpital Uniwersytecki w Southampton, będący centrum referencyjnym firmy Elekta w Wielkiej Brytanii, stosuje system IQM do weryfikacji swoich zaawansowanych technik leczenia. Szczegółowe analizy dotyczące algorytmu obliczeniowego IQM zostały zaprezentowane na targach UKIO 2023 w Liverpoolu, Wielka Brytania.

Poster ze Szpitala Uniwersyteckiego w Southampton przedstawia szczegółowe informacje na temat wykorzystania IQM do weryfikacji pojedynczego izocentrum w leczeniu przerzutów nowotworowych do mózgu.

Southampton General Hospital, będący częścią University Hospital Southampton, jest największym ośrodkiem klinicznym należącym do NHS Foundation Trust. Centrum radioterapii dysponuje sześcioma najnowocześniejszymi akceleratorami liniowymi Elekta, co czyni go jednym z najważniejszych ośrodków radioterapii na południu Anglii. W każdej sali zabiegowej znajduje się kompletna infrastruktura IQM, umożliwiająca zespołowi korzystanie z dwóch urządzeń IQM dla każdego z sześciu akceleratorów liniowych Elekta.

Zespół fizyki medycznej zoptymalizował algorytm obliczeniowy IQM w celu weryfikacji technik SRS (stereotaktyczna radioterapia) wykorzystujących pojedyncze izocentra w leczeniu przerzutów nowotworowych do mózgu (MBM). Nowe rozszerzenie IQM SRS QA umożliwia obsługę pól o rozmiarze zaledwie 0,3 x 0,5 cm.

Zachęcamy do zapoznania się z posterem i prezentacją wideo, aby uzyskać więcej informacji.

Autor

Centrum Edukacyjne Consultronix

Produkt

Materiały

Materiały wideo:

Prezentacja