Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Kardiologia widziana oczami Philipsa

Autor:
Jerzy Konstanty

Philips jako producent sprzętu medycznego stworzył bardzo szeroką ofertę dla potencjalnych klientów. Jest to pomocne, kiedy chcemy wyposażyć w aparaturę poszczególne oddziały medyczne. Nie inaczej jest z kardiologią. Jest to dziedzina, która rozwija się niezwykle szybko, dlatego Philips w swojej ofercie posiada wiele urządzeń, które są powiązane właśnie z kardiologią.

Defibrylatory (FRX, MRX, XL) są bardzo proste w obsłudze i niezastąpione w leczeniu nagłego zatrzymania krążenia spowodowanego migotaniem komór. Wykorzystują spraw-dzoną w warunkach klinicznych technologię dwufazowego impulsu o niskiej energii typu SMART. Cechuje je kompaktowa budowa i trwałość. Posiadają rozbudowane funkcje monitorujące, dzięki czemu stają się cennym narzędziem ratowników medycznych oraz zespołów ratownictwa w szpitalach i stacjach pogotowia.

Kardiomonitory serii IntelliVue posiadają intuicyjny interface użytkownika, są przystosowane do pracy w sieci, a ponadto wyróżniają się doskonałym wykonaniem.

MP20 i MP30 to monitory przeznaczone do uniwersalnych zastosowań oraz transportu pacjentów między oddziałami.

Przenośne monitory MP40, MP50 mogą już być wyposażone w technologię Portalu (która umożliwia komunikację z informatyczną siecią szpitala).

MP70, Philips

Stacjonarne kardiomonitory MP60 i MP70 przeznaczone są dla oddziałów przechodnich i intensywnej terapii.

MP90, wyposażony jest w dwa niezależne ekrany do monitorowania pacjentów w najcięższych przypadkach. Philips wyposaża swoje kardiomonitory w uniwersalne serwery pomiarowe, co pozwala na rejestracje, przenoszenie danych oraz ich archiwizacje.

HD11 XE, Philips

USG dedykowane dla kardiologii: HD11 XE, IU 22 oraz IE 33. HD11 XE, przez wielu specjalistów uważany za najlepszy w swojej klasie, przeznaczony jest do celów diagnostycznych w gabinetach lekarskich. Swe uznanie zawdzięcza m. in. wysokorozdzielczemu, 17” monitorowi, obrazowaniu 4D oraz doskonale dobraną głowicą.

IU22 oraz IE33 znajdują zastosowanie zarówno w diagnostyce, jak i podczas zabiegów w szpitalach. Posiadają one 20” monitory, liczne funkcje takie jak obrazowanie 3D/4D, obrazowanie wielopłaszczyznowe serca, oprogramowanie TQM służące do dokładnego badania lewej komory, ruchów oraz zdeformowania ściany serca, czy też oceny echa wysiłkowego. Dodatkowo w przypadku aparatu IE33 mamy do czynienia z bardziej rozbudowanymi funkcjami obrazowania wielopłaszczyznowego na żywo, obrazowania panoramicznego, wykrywania szmerów sercowych oraz rozbudowanego oprogramowania TQM. Posiada również programy służące do oceny zastawki mitralnej oraz funkcję iCommand pozwalającą na sterowanie głosem. Zarówno IU22, jak i IE33 posiadają protokoły SMART Exam umożliwiające automatyczne przełączanie pomiędzy poszczególnymi trybami, jak również pozwalające na zapis badania.

RTG z ramieniem C – BV Pulsera, wyposażony w generator o mocy 15 kW, lampę z anodą rotacyjną oraz obrazowanie 1kx1k. Dostępny jest w wersji z 9”, bądź 12” wzmacniaczem obrazu. Opcjonalnie można wyposażyć aparat w oprogramowanie 3D-RX, które pozwala na trójwymiarową rekonstrukcję dwuwymiarowych obrazów. Dzięki temu oglądany obraz jest niezwykle szczegółowy. Aparat ten sprawdza się w skomplikowanych procedurach naczyniowych oraz w trakcie obrazowania serca.

Angio-kardiografy diagnostyczno-interwencyjne. Aparaty te podwieszane są sufitowo: FD 10 – ramię G, FD 20 – ramię C, lub stojące na podłodze: CV 20. Charakteryzuje je stabilna konstrukcja, łatwe i szybkie sterowanie z poziomu stołu oraz unikalna technologia BODY GUARD, uniemożliwiającą kolizje na drodze pacjent – detektor. Dzięki temu w pełni można wykorzystać szybkość obrotu ramienia. System wyposażony jest w stół o jednej podporze z blatem z włókna węglowego. Monitory podwieszane są na suficie, dzięki czemu można dostosować ich położenie w zależności od preferencji lekarza. Istnieje możliwość ułożenia monitorów w sposób wklęsły, co zapewnia optymalny kąt widzenia. Aparaty wyposażone są w lampy MRC-GS o dużej mocy z bardzo wysokim poziomem rozpraszania ciepła. Całość uzupełnia dynamiczny panel cyfrowy o długości prze-kątnej 10” lub 20”.

Allura FD 20, Philips

Philips oprócz doskonałych aparatów stawia też na najlepszych partnerów, do których zalicza oczywiście Consultronix.

Autorzy
Jerzy Konstanty