Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Kompleksowa obsługa pracowni diagnostyki obrazowej

Autor:
Piotr Wawrzyńczyk

Decyzja o zakupie nowego sprzętu radiologicznego staje się początkiem długiej drogi zmian. Consultronix, będący dystrybutorem światowych liderów w swych branżach: sprzętu radiologicznego marki Philips oraz osłon radiologicznych marki Mavig, wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferując kompleksową obsługę takiej inwestycji. Począwszy od pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu, poprzez przygotowanie dokumentacji projektowej, prac budowlanych i adaptacyjnych, aż do końcowego etapu – zamontowania zamówionego aparatu.

W procesie wyboru i zakupu sprzętu radiologicznego wszystko przebiega według pewnego schematu, którego poszczególne punkty łączą się w jedną całość. Jest to zakup na lata, więc należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na zastanowienie się nad właściwym wyborem.

Wybór sprzętu

Na ogół pierwszym kontaktem z naszą firmą jest rozmowa telefoniczna z jednym z przedstawicieli handlowych, których zadaniem jest pomoc Państwu w doborze sprzętu. Podczas spotkań handlowych nasi specjaliści pomagają dobierać optymalną konfigurację systemu, na co pozwalają nam modułowość aparatów marki Philips oraz indywidualne podejście do Klienta – de facto jedna zasada wynikaz drugiej.

Finansowanie

Ponadto oferujemy Państwu pomoc w zdobyciu zewnętrznych środków finansowych na planowaną inwestycje. Od wielu lat współpracujemy z kilkoma firmami finansowymi, m.in. Siemens Finance, które oferują naszym Klientom preferencyjne warunki pożyczki lub leasingu.

Dokumentacja projektowa

Kolejnym etapem po wyborze aparatu spełniającego Państwa oczekiwania jest przygotowanie dokumentacji projektowej – wrysowanie aparatu w projekt pomieszczenia oraz stworzenie projektu osłon radiologicznych, które muszą być w nim umieszczone. O ile wrysowanie aparatu w projekt jeststosunkowo krótkim etapem, o tyle stworzenie projektu osłon radiologicznych jest etapem czaso-chłonnym, aczkolwiek nie najdłuższym w całym procesie.

Prace budowlane

Po stworzeniu projektu dochodzimy do prac budowlanych związanych z przebudową adaptacyjną pomieszczenia. Podczas prac dokonywane są wzmocnienia sufitu (jeśli będzie montowana lampa RTG z zawieszeniem sufitowym), wzmocnienie podłogi (konieczne pod tomograf komputerowy czy też rezonans magnetyczny). Zakładana jest instalacja elektryczna. Na ściany i drzwi montowane są ołowiane płyty. Następnie wykańcza się pomieszczenie zgodnie z upodobaniami naszych Klientów.

Ochrona radiologiczna

W trakcie użytkowania należy również pamiętać o ochronie radiologów i lekarzy, którzy są najbardziej narażeni na działanie promieniowania. Od stycznia zostaliśmy wyłącznym dystrybuterem firmy Mavig. Możemy zaproponować Państwu ogromny asortyment produktów: od rękawiczek i okularów ochronnych, poprzez specjalnie skonstruowane fartuchy odciążające kręgosłupy dla lekarzy i radiologów, oraz specjalne osłony montowane na suficie lub do stołów zabiegowych. Posiadamy również szeroki zakres akcesoriów przydatnych w pracowniach. Szczegółowa oferta znajduje się na naszej stronie internetowej: http://radiologia.consultronix.pl

Instalacja i serwisPo zakończeniu robót nadchodzi tak długo oczekiwany moment – wstawienie i uruchomienie zamówionego aparatu. Oczywiście po zakończeniu procesu instalacji, firma Consultronix zapewnia Państwu obsługę gwarancyjną na najwyższym poziomie.

Firma Consultronix S.A. stworzyła kompleksową ofertę, aby pomóc Państwu w przystosowaniu i wyposażeniu pracowni według najwyższych standardów. W każdym z etapów tego procesu mogą Państwo liczyć na pomoc naszych pracowników, którzy będą służyć swoją wiedzą i doświadczeniem.

Autorzy
Piotr Wawrzyńczyk

Consultronix S.A.