Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Gazy śródoperacyjne – komfort na sali operacyjnej

Autor:
Karolina Stożek

Francuska frma Arcad jest znana nie tylko z produkcji olejów silikonowych, dekaliny i oktaliny ale również z gazów śródoperacyjnych używanych podczas operacji witreoretinalnych.

Dzięki współpracy z lekarzami okulistami frma Arcad, w ciągu 15 lat istnienia na rynku, stworzyła produkty, które osiągnęły najwyższą jakość wśród preparatów używanych w codziennej praktyce chirurgicznej.

W swojej ofercie frma Arcad posiada trzy rodzaje gazów :
Arceole SF6 stosowany w przypadku oderwania siatkówki bez proliferacji (czysty gaz), retinopatii cukrzycowej, przedarcia siatkówki czy uszkodzeniu oka.
Arceole C2F6 stosowany przy oderwaniu siatkówki (mieszanka gaz + powietrze po witrektomii), otworze w plamce i przedarciu siatkówki.
Arceole C3F8 do PVR (witroretinopatia proliferacyjna).

Arcerole C3F8

Gazy Arceole stosuje się szybko i łatwo. Sterylny zestaw zawiera wszystkie niezbędne akcesoria (przetestowany fltr 0.22 mm, strzykawka i igła) potrzebne do zastosowania podczas jednego zabiegu. Szybkie przygotowanie (niespełna 1 minuta) pozwala na wybór odpowiedniego gazu bez konieczności pomocy drugiej osoby. Dodatkową zaletą dla lekarza jest możliwość wyboru zestawu multidose, który zawiera gaz o pojemności 30 ml, 3 strzykawki i 3 fltry. Dzięki temu lekarz jest w stanie wykonać 3 oddzielne zabiegi bez strat produktu. Warto również dodać, że produkt jest łatwy do przechowywania i używania, oraz w 100% bezpieczny dla pacjenta.

Autorzy
Karolina Stożek