Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Nowe narzędzia Kateny do capsulorhexis

Autor:
Karolina Stożek

Precyzyjne określenie capsulorhexisAmerykańska frma Katena wprowadziła na rynek dwie nowe pęsety do capsulorrhexis, posiadające znaczniki na przedniej powierzchni, które ułatwiają pracę przy 5 mm nacięciu torebki.

Pierwszy znacznik znajduje się w odległości 2.5 mm od tipu i służy do mierzenia promienia, podczas gdy drugi znacznik (5 mm od tipu) pomaga w określeniu całkowitej średnicy pęknięcia.

Delikatne, trójkątne końcówki pęset nie podrażniają oka i mogą być stosowane zarówno do przedarcia torebki soczewki na początku zabiegu jak i uchwycenia i zdjęcia membrany. Pęsety dostępne są w dwóch wersjach: z prostymi szczękami (model Utrata) lub ze sklepionymi szczękami (model Masket).

Integre

Idealnie wyśrodkowane capsulorhexis W celu zapewnienia optymalnego działania soczewek wewnątrzgałkowych należy precyzyjnie i dokładnie wyśrodkować capsulorrhexis. Jest to trudna do wykonania procedura zwłaszcza, kiedy źrenica rozszerza się nierównomiernie. Aby pomóc chirurgowi, frma Katena oferuje nowe narzędzie – Kellen Capsulorrhexis Marker. Dzięki 4 niebrudzącym wypustkom na obwódce pierścienia, lekarz jest w stanie wyśrodkować przewidywalnie 5.0 mm capsulorrhexis na powierzchni rogówki. Narzędzie to jest również dostępne z pierścieniem 6.0 mm do 5.5 mm capsulorhexis.

Autorzy
Karolina Stożek