Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Wyposażymy Twój szpital! Czyli Consultronix na rynku kompleksowego wyposażania oddziałów szpitalnych i przychodni

Autor:
Piotr Smolarski

Wizja – Finansowanie – Projekt – Budowa (Adaptacja) – Kompletacja – Otwarcie Powyższy schemat to proces planowania, realizacji i wdrożenia inwestycji medycznej, w oparciu o który frma Consultronix realizuje zamówienia na kompleksowe wyposażanie oddziałów szpitalnych. Współpraca z inwestorem i dostawcami, uporządkowane działanie, koordynacja harmonogramu oraz znajomość rynku pozwalają nam na pełną identyfkację i realizację oczekiwań zamawiającego, zaplanowanie wszystkich etapów wdrożenia, uniknięcie straty czasu oraz konfiktów podczas realizacji.

Czas to pieniądzPieniądze powinny jak najszybciej zacząć na siebie zarabiać, zatem kluczowym czynnikiem w inwestycjach medycznych jest aspekt czasu. Dzięki dużemu doświadczeniu we współpracy ze służbą zdrowia, a także wieloletniej współpracy z wiodącymi w branży medycznej i budowlanej frmami, potrafmy określić optymalny czas potrzebny do zrealizowania inwestycji, jak również przestrzegć wyznaczonego harmonogramu. Zaangażowanie jednego wykonawcy w całą inwestycję znacznie ułatwia Państwu pozyskanie kapitału. Od wielu lat współpracujemy ze sprawdzonymi na rynku i elastycznymi instytucjami fnansującymi, które w rozsądny i zrównoważony sposób zaspokoją oraz zabezpieczą Państwa potrzeby inwestycyjne. Formalnościami zajmujemy się my, Państwu zostaje czas na sprawy naprawdę ważne.

Know – how Inwestycje w branży medycznej obarczone są dużą ilością pozwoleń oraz obostrzeń określonych w Literze Prawa. Uzyskanie niezbędnej dokumentacji jest konieczne w celu uruchomienia procesu wdrażania danego projektu. Consultronix angażuje się również w proces przygotowania i pozyskania wymaganych dokumentów, testów i pozwoleń. Remont zwykle kojarzy się z brudem i permanentnym sprzątaniem. Nasze inwestycje oddajemy pod klucz, wysprzątane, w pełni wyposażone i gotowe do użytkowania. Współpracujemy z doświadczoną na rynku medycznym frmą budowlaną, która doskonale wie, że remont jednego oddziału nie może destabilizować pracy całego szpitala. Opłacalność / Rentowność Myślicie Państwo, że zakup całego sprzętu za pośrednictwem jednej frmy jest droższy? Nic bardziej błędnego. Dzięki długoletniej współpracy z dostawcami sprzętów i usług, jesteśmy w stanie wynegocjować dla Państwa bardzo atrakcyjne ceny. Ponadto, to my odpowiadamy za pełną realizację, my pilnujemy terminów dostaw oraz my negocjujemy warunki gwarancji i umów serwisowych. W konsekwencji otrzymują Państwo kompleksowo wyposażony, gotowy do działania oddział, szpital czy przychodnię, a przy tym oszczędzają Państwo wiele godzin negocjacji, nerwowych sporów z podwykonawcami, pilnowania terminów dostaw i wykonania prac oraz niezbędnych odbiorów. Nasza realizacja We wrześniu rozpoczęliśmy jeden z większych projektów w dziedzinie kompletacji dostaw – wyposażenie Krakowskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Angiografi i Elektroterapii w szpitalu Świętego Rafała. Priorytetem inwestora – spółki Carint-Scanmed Sp. z o.o. – było wyposażenie szpitala w najwyższej jakości sprzęt medyczny i niemedyczny.

sala VIP pacjenta, szpital św rafala w krakowie

Fot.1. Sala VIP pacjenta, Szpital Św. Rafała w Krakowie Fot.2. Oddział intensywnej opieki kardiologicznej, Szpital Św. Rafała w Krakowie Termin konkursów organizowanych przez NFZ narzucił naszej pracy szalone tempo. Dostawa i instalacja sprzętu musiały zakończyć się w czasie krótszym niż dwa tygodnie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi naszej frmy oraz frmy budowlanej Protronik, mogliśmy dotrzymać tak krótkiego terminu realizacji inwestycji. Firma Carint-Scanmed Sp. z o. o. wybrała wysokiej klasy sprzęt frmy Philips: angiograf Allura Xper FD20, ultrasonograf HD7 oraz zestaw kardiomonitorów. Uzupełnieniem aparatów były produkty takich frm jak HillRoom, Getinge oraz Mavig dzięki czemu oddział stał się jednym z najnowocześniej wyposażonych w Polsce. Przekazanie frmie Consultronix odpowiedzialności za kompleksowe wyposażenie szpitala pozwoliło znacznie zredukować koszty przedsięwzięcia. Było to możliwe dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie oraz znajomości bezpośrednich importerów. Dokładne rozpoznanie potrzeb inwestora pozwoliło na dobór wyposażenia optymalnie dopasowanego do specyfki oddziału oraz preferencji jego pracowników. Pozwoliło również uniknąć zakupu sprzętu niepotrzebnego bądź wzajemnie niekompatybilnego. Ponadto frmy fnansujące preferują rozliczenia całościowe i są niechętne sumowaniu pojedynczych faktur.Fot.3. Angiograf Allura Xper FD20 z zawieszeniem sufitowym, Philips Końcowy efekt naszej pracy spotkał się z wielkim zadowoleniem oraz nieukrywanym uznaniem kierownictwa oraz personelu szpitala. Piątego stycznia 2011 roku na oddziale kardiologicznym szpitala Świętego Rafała uratowano 102 letnią pacjentkę z rozległym zawałem serca. Dwa tygodnie później, jej wyjście ze szpitala opisywały wszystkie media w Polsce. Ten spektakularny sukces lekarzy ze szpitala Świętego Rafała spowodował, że również w naszych sercach pojawiła się duma z dobrze wykonanej pracy. Takie wydarzenia przypominają, że to co robimy ma większą wartość niż tylko fnansową. Profl Klienta Grupa Scanmed

oddział intensywnej opieki kardiologicznej Szpital św rafała w krakowie

Grupa Scanmed jest ogólnopolskim liderem na rynku pełnoproflowej prywatnej opieki medycznej. Należąc do grona twórców tego rynku, z niesłabnącym zaangażowaniem inwestujemy w rozwój prywatnej służby zdrowia dając Pacjentom dostęp do nowoczesnych jednostek ambulatoryjnych i szpitalnych, kompleksowych metod leczenia wykonywanych przy wykorzystaniu wysokiej klasy aparatury medycznej, z jednoczesną gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Posiadamy doświadczony zespół cenionych lekarzy. Wielu naszych pracowników posiada umiejętności zdobyte w wiodących ośrodkach klinicznych między innymi w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji, a taże USA. Nad jakością świadczeń medycznych czuwa Rada Naukowa złożona z autorytetów w dziedzinie nauk medycznych. W Radzie Naukowej zasiadają m.in. prof. dr hab. n. med. Tadeusz Popiela, prof. dr hab. n. med. Antoni Czupryna, prof. dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz, prof. dr hab. n. med. Bogusław Frańczuk, prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek. W grupie Scanmed w Krakowie funkcjonuje 120 – łóżkowy Szpital św. Rafała, w którym działają m.in oddział ortopedyczny, oddział chirurgiczny, oddział neurochirurgii, oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W Scanmed Szpitalu św. Rafała funkcjonuje także Krakowskie Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Angiografii i Elektroterapii. Od ponad roku, w Scanmed Szpitalu św. Rafała działa także Centrum Chirurgii Artroskopoweji Traumatologii Sportowej – specjalistyczna jednostka zajmującą się kompleksową opieką medyczną dla osób uprawiających zawodowo lub amatorsko różnorodne dyscypliny sportu. Centrum specjalizuje się w artroskopowych operacjach stawów: barkowego, łokciowego, biodrowego i kolanowego oraz małoinwazyjnej endoprotezoplastyce. Fot.4. Szpital Św. Rafała w Krakowie

Autorzy
Piotr Smolarski

Consultronix S.A.