Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Harmonia w Twoim Gabinecie, HarmonyXL – głowica SHR

Autor:
Marta Klimek

Epilacja laserowa stała się ostatnimi czasy najbardziej popularną procedurą medycyny estetycznej na świecie. Użycie światła z zakresu 650 – 950 nm, za pomocą platformy Harmony XL z głowicą AFT SHR, gwarantuje szybki, efektywny zabieg dla wszystkich fototypów, nie wykluczając skóry opalonej. Wykorzystanie kontaktowego chłodzenia naskórka oraz opatentowanej przez Alma Lasers technologii IN-Motion™ pozwala przeprowadzić zabieg w bezpieczny i komfortowy dla pacjenta sposób.

SHR – Jak to działa?

AFT SHR

Głowica SHR (Super Hair Removal) działa na zasadzie destrukcji fototermicznej. Wraz z falą świetlną o długości 650 nm, do mieszka włosowego zostaje dostarczona energia o odpowiedniej gęstości. Melanina spełnia tu rolę naturalnego barwnika, absorbującego porcję energii, wskutek czego dochodzi do niszczenia mieszka włosowego. Ideą nowej zastosowanej technologii IN-Motion™ jest kilkukrotne deponowanie mniejszej energii w tym samym miejscu, przy jednoczesnej likwidacji mieszków włosowych oraz blokadzie zdolności skóry do ich wytwarzania w przyszłości. Zabieg ten jest zaskakująco komfortowy i nie może być porównany z żadnym innym. Sam przebieg procedury można skojarzyć z malowaniem po skórze pacjenta głowicą zabiegową, która nie dość, że jednorazowo generuje mniejszą energię, to dodatkowo bardzo mocno chłodzi naskórek. Wszystko to pozwala na komfortowe zabiegi również okolic bardziej wrażliwych. Prostokątny rozkład impulsu daje gwarancję precyzyjnego zabiegu bez poparzeń naskórka.

Dostępne są do wyboru 3 rodzaje plamki zabiegowej: 3 cm2, 5 cm2 i 6,4 cm2, co przy częstotliwości od 3 do 10 Hz daje możliwość znacznego skrócenia czasu trwania zabiegu.

HarmonyXL

Technologia SHR jest przeznaczona do:- Usuwania niepożądanego owłosienia – epilacji o długotrwałym efekcie- Leczenia zapalenia okołomieszkowego brody- Wszystkich fototypów skóry, włączając w to skórę opaloną.

Autorzy
Marta Klimek