Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Katena na sali operacyjnej

Autor:
narzędzia Katena

Katena to ekskluzywna marka skierowana do najbardziej wymagających chirurgów. Unikalne rozwiązania, precyzyjne wykonanie, czy dbałość o szczegóły, pozwoliły firmie stworzyć jedyną w swoim rodzaju ofertę narzędzi mikrochirurgicznych. Dzięki współpracy ze znanymi chirurgami, Katena opracowała rozwiązania, które znajdują swoje zastosowania w różnych operacjach okulistycznych. Na uwagę zasługują między innymi: pęsety, imadła, manipulatory, nożyczki, czy narzędzia do chirurgii witreoretinalnej. W obecnym numerze zachęcamy Państwa do zapoznania się z rozdzielaczem jądra soczewki i lusterkiem wewnątrzgałkowym.

Escaf Nucleus Divider – rozdzielacz jądra soczewkiPrzeznaczenie: pozioma technika podziału jądra

Narzędzie o rozmiarze 1.25mm x 0.5mm charakteryzuje się szeroką klinowatą końcówką. Manipulator ten używany jest do podziału jądra soczewki. Jest to idealne narzędzie dla chirurgów, którzy chcą wykonywać pionową technikę łamania bez użycia ostro zakończonych choperów.

B. H. Kim Intraocular MirrorPrzeznaczenie: pozwala na ogląd wewnętrznych struktur oka Nowe narzędzie Kateny pozwala chirurgowi na ogląd odległych obszarów oka, które nie są widoczne przy użyciu samego mikroskopu. Tip o średnicy 2,5 mm posiadający wysokie właściwości odbijające może być używany to badania obszarów za tęczówką ( rowka rzęskowego czy równika ), jak i do oszacowania położenia soczewki wewnątrzgałkowej. Istnieje także możliwość identyfikacji uszkodzeń śródbłonka rogówki przy użyciu odbicia i retroiluminacji.

Autorzy