Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Kostno-płucne aparaty RTG z oferty firmy Siemens Healthcare

Autor:
Piotr Wawrzyńczyk

Firma Siemens Healthcare, będąca liderem wśród producentów sprzętu radiologicznego, posiada bogate portfolio aparatów kostno-płucnych. Dzięki rozbudowanej ofercie każdy z obecnych jak i przyszłych klientów znajdzie aparat odpowiedni do swoich potrzeb.

Jedynym z najnowszych aparatów RTG kostno-płucnym dostępnym w ofercie firmy Siemens jest Multix Fusion. Aparat, produkowany od początku tego roku, jest następcą uznanego przez rzeszę radiologów modelu Multix Top. Nowy Multix Fusion składa się z wysokiej klasy komponentów, takich jak: stół wyposażony w pływający blat o szerokim zakresie regulacji jego wysokości, statyw do zdjęć odległościowych oraz lampa na nowoczesnym zawieszeniu sufitowym o bardzo rozległym zasięgu ruchu pionowego lampy, wynoszącym 180 cm.

Model Multix Fusion jest dostępny również w wersji cyfrowej. Wówczas dodatkowe wyposażenie stanowi detektor cyfrowy. Najnowszy, cyfrowy aparat kostno-płucny Multix Fusion jest odpowiedzią na odwieczny problem: jak dopasować najwyższej jakości sprzęt do odpowiedniego budżetu.

Kolejnym urządzeniem z grupy cyfrowych aparatów RTG kostno-płucnych jest model Multix Select DR. Zestaw składa się ze stołu o stałej wysokości, statywu do zdjęć płucnych, lampy zawieszonej na kolumnie podłogowej oraz jednego detektora cyfrowego. Multix Select DR posiada zaawansowany system obróbki zdjęć, dzięki któremu wstępna wizualizacja zdjęcia jest widoczna już po 5 sekundach, zaś ostateczna po 10 sekundach od wykonania ekspozycji. Aparat ten idealne nadaje się do małych pracowni RTG oraz dzięki niskiej cenie zakupu idealnie wpasuje się w budżet każdej prywatnej placówki.

Multix Select DR

Najwyższym modelem w portfolio cyfrowych aparatów RTG firmy Siemens jest model Ysio. Urządzenie wyposażone jest w stół o zmiennej wysokości, statyw do zdjęć płucnych oraz lampę na zawieszeniu sufitowym. System może być wyposażony w jeden lub dwa detektory, z czego jeden działający w technologii bezprzewodowej wi-fi. Ysio w swej najbogatszej konfiguracji oferuje pełną automatykę systemu – wybór programu anatomicznego nie tylko ustawia automatycznie parametry ekspozycji, lecz również umożliwia przejazd zawieszenia sufitowego do optymalnego położenia względem detektora podczas ekspozycji – nawet w przypadku, jeśli lampa znajduje się początkowo w innej części pracowni RTG. Ponadto zestaw ten umożliwia m.in. automatyczne ustawienie odległości SID do typu użytej kratki, możliwość zaprogramowania stref kolizyjnych przy konfiguracji aparatu czy zmotoryzowany ruch wózka sufitowego w 5 osiach.

Każdy ze szczegółów jest dopracowany według najlepszych standardów. Aparat Ysio dzięki zastosowaniu detektora cyfrowego oraz najlepszych komponentów zapewni bardzo wydajną pracę przez wiele lat. Dzięki mnogości zastosowań aparat ten znajdzie zastosowanie w szpitalach klinicznych, wojewódzkich, czy też w klinikach orto- i traumatologicznych.

Szeroka gama aparatów RTG firmy Siemens pozwala zaoferować każdemu z klientów urządzenie najlepiej pasujące do jego potrzeb. Poprzez ciągły rozwój oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo i komfort pracy, firma Siemens z każdym dniem umacnia się na pozycji lidera radiologicznej diagnostyki obrazowej.

Autorzy
Piotr Wawrzyńczyk

Consultronix S.A.