Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Mammografy z oferty firmy Siemens Healthcare

Autor:

W ofercie firmy Siemens Healthcare znajdują się 3 aparaty mammograficzne: Mammomat 1000, Mammomat 3000 Nova oraz Mammomat Inspiration. Wszyscy klienci znajdą aparat dopasowany do swoich potrzeb: od najprostszego, po aparat cyfrowy z możliwością przeprowadzania tomosyntezy 3D. Każdy z nich został tak zaprojektowany, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów nie obciążając nadmiernie ich budżetu.

Do podstawowych badań przesiewowych (dużej liczby pacjentek) stworzono Mammomat 1000. Jest to średniej klasy mammograf analogowy, gwarantujący wysoką jakość obrazowania, komfort pacjentek podczas badania oraz intuicyjną obsługę, charakterystyczną dla wszystkich aparatów firmy Siemens. Aparat standardowo wyposażony jest w osłonę radiologiczną zintegrowaną z panelem sterowania.

mammomat 1000

Analogowy aparat mammograficzny Mammomat 3000 Nova, został zaprojektowany jako uniwersalne narzędzie do przeprowadzania badań przesiewowych oraz diagnostycznych. Obrotowy stolik z pojemnikiem bucky umożliwia szybką zmianę formatu używanej kasety z 18×24 cm na 24×30 cm. Dodatkowo wraz ze zmianą stolika dobierana jest automatycznie kolimacja. Dzięki temu aparat daje możliwość badania dużej ilości pacjentek w krótkim czasie, bez względu na rozmiar piersi.

Mommomat 3000 Nova można rozbudować o opcję biopsji stereotaktycznej analogowej lub cyfrowej na kamerze CCD dzięki oprogramowaniu „syngo Opdima”.

Oba mammografy analogowe są wyposażone w funkcję „Opdose”, która na podstawie charakterystyki badanej piersi, automatycznie dobiera optymalną wartość napięcia (kV) oraz kombinację anoda/filtr (Mo/Mo, Mo/Rh, opcjonalnie W/Rh). Dzięki tej funkcji dawka pochłonięta przez pacjentkę może zostać zredukowana nawet o 60% w stosunku do tradycyjnych systemów mammograficznych, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości obrazowania. Systemy samodzielnie określają siłę kompresji piersi tak, aby uzyskać obraz optymalnej jakości i jednocześnie zminimalizować dyskomfort pacjentki (funkcja OpComp). Na obydwu aparatach można wykonywać zarówno zdjęcia powiększone jak i celowane.

mammomat inspiration

Mammomat Inspiration to w pełni cyfrowy mammograf, spełniający oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Został on wyposażony w detektor wykonany z amorficznego selenu (a-Se). Dzięki temu konwersja promieniowania rentgenowskiego w impulsy elektryczne następuje bezpośrednio, czego efektem jest wysoka czułość w zakresie niskich energii. Uzyskiwany obraz jest bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki małemu rozmiarowi pojedynczego piksela. Urządzenie posiada oprogramowanie „OpView 2” służące do przetwarzania uzyskiwanych obrazów. Zastosowane algorytmy umożliwiają lepszą wizualizację zmian oraz mikrozwapnień. Oprogramowanie można dostosować do indywidualnych potrzeb operatora. Aparat ma zastosowanie w badaniach przesiewowych, diagnostycznych, do biopsji stereotaktycznej oraz opcjonalnie tomosyntezy 3D. Funkcje OpComp, Opdose i ergonomiczny projekt aparatu to standardowe sposoby na zapewnienie wysokiej jakości zdjęć oraz wygody podczas wykonywania mammografii. Urządzenie można również wyposażyć w system podświetlania – „Mood Light” – który zwiększa komfort pacjentek oraz zmniejsza stres związany z badaniem. Mammomat Inspiration dzięki wysokiej przepustowości (sięgającej 15 pacjentek na godzinę), jest inwestycją, która może zwrócić się w bardzo krótkim czasie.

Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z ofertą mammografów firmy Siemens na stronie www.cxsa.pl.

Autorzy