Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Consultronix idzie w świat! produkcja lokalna – dystrybucja globalna

Autor:
Piotr Barański

Mijają cztery lata od momentu kiedy objąłem stery nad działem produkcyjnym firmy Consultronix. Dla tych z Państwa, którzy nie wiedzą, informuję, że nasza firma produkuje stoliki okulistyczne „na miarę”. Początki jak zawsze były ciężkie, ale wraz ze wsparciem kolegów i koleżanek z zespołu powiem szczerze: osiągnęliśmy międzynarodowy sukces!!!

Dziś świętujemy sprzedaż egzemplarza numer 4000!!! Nasza sieć dystrybucyjna obejmuje 23 państwa, na czterech kontynentach w sprzedaży bezpośredniej. Według nieoficjalnych statystyk kontrolujemy blisko 6.5% światowego rynku stolików okulistycznych. Dzięki najwyższym standardom zarządzania produkcją przez ostatnie cztery lata otrzymaliśmy tylko dwie oficjalne reklamacje, co stanowi zaledwie 0.05% naszych wyrobów. Średnio, tygodniowo* nasz zakład produkcyjny opuszczają 24 nowe egzemplarze, które często są skierowane w różne strony świata. Produkt jako jedyny wyróżnia się możliwością indywidualnego dopasowania do oczekiwań klienta, co zostało docenione przez naszych obecnych partnerów, zarówno lekarzy jak i wielu uznanych światowych marek w branży diagnostyki okulistycznej, optyki i optometryki. Mamy nadzieję, że utrzymamy obecne, dynamiczne tempo wzrostu produkcji i za rok będziemy mogli pochwalić się jeszcze większymi sukcesami.

Kiedy zaczynaliśmy przygodę z eksportem w naszej ofercie znajdowały się jedynie dwa stoliki TAVO-s i TAVO-b. Obecnie posiadamy całą gamę produktów z możliwością indywidualnego dopasowania każdego z nich do szczególnych wymagań konkretnego klienta. Podzespoły naszych produktów są niczym klocki LEGO i pozwalają się dowolnie łączyć tak aby mieć dużą łatwość w przygotowywaniu modeli zgodnych z oczekiwaniami zamawiającego. Możemy żonglować rozmiarami, mobilnością, kształtami a nawet rodzajem napięcia zasilającego urządzenie. Na specjalne życzenia tworzymy niestandardowe rozwiązania, zapewniające funkcjonalność w nietypowych warunkach pracy lub oryginalny wygląd będący wizytówką naszych klientów.

Oprócz naszej niezłomnej wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia celu, kluczowe okazało się wsparcie finansowe Unii Europejskiej w zakresie rozwoju eksportu. Podjęte działanie 6.1 w ramach POIG „Paszport do Eksportu” – pozwoliło nam podróżować i wystawiać swoje produkty na takich imprezach jak ESCRS, AAO, WOC czy MIDO. W planach mamy pojawić się również w Amsterdamie – ESCRS 2013 i Tokio – WOC 2014.

Poniżej przygotowaliśmy dla państwa poglądową mapę, na której oznaczyliśmy rynki objęte w większym lub mniejszym stopniu naszą siecią dystrybucyjną oraz regiony, w których intensywnie poszukujemy partnerów do współpracy.

Kto wie co przyniesie przyszłość, może to właśnie Ty, drogi Czytelniku, przyczynisz się do dalszego rozwoju naszego eksportu. Więcej informacji na temat stolików znajduje się na stronie: www.consultronix.pl/oferta/produkcja/

* licząc w stosunku do czasu pracy firmy – 251 dni w roku po 8 godzin na dobę

Autorzy
Piotr Barański

Consultronix S.A.