Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Econolith 3000 – co nowego w 2014

Autor:

Econolith 3000 firmy Medispec, to dobrze znany na naszym rynku elektrohydrauliczny litotrypter ekstrakorporalny. Szybko zyskał wysokie uznanie swoich użytkowników, którzy docenili wysoką skuteczność kruszenia złogów, intuicyjną obsługę i niskie koszty początkowej inwestycji oraz eksploatacji. Wszystko to bez kompromisu dla bezpieczeństwa pacjenta. Mimo komercyjnego sukcesu producent nie spoczął na laurach i już na początku tego roku zaprezentował nowy Econolith 3000. Co zmieniło się w trakcie gruntownej modernizacji aparatu?

Econolith3000

Medispec posiada największą bazę instalacyjną ESWL w Polsce. Producent nie jest fenomenem jedynie polskiego rynku. Od ponad dekady sprzedaje najwięcej systemów ESWL na wymagającym rynku amerykańskim. Tam „kruszenie kamieni” nie jest płatne od zabiegu ale od skutecznie przeprowadzonej procedury. Oznacza to wyższe koszty i brak opłacalności pracy urządzeń z niską efektywnością. Nowy projekt linii urządzeń firmy Medispec, doskonale wpisuje się w obecne trendy nowoczesnych sal zabiegowych. Producent wykorzystał sprawdzone rozwiązania poprzednika. Nowy Econolith 3000 w dalszym ciągu może pochwalić się wysoką skutecznością kruszenia złogów (ponad 82% wg badań FDA), jednym z największych ognisk terapeutycznych na rynku oraz niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Urządzenie nadal gwarantuje niską gęstość energii, co zapewnia zmniejszoną traumę dla tkanek otaczających kamień, jednocześnie utrzymując wysoką skuteczność procedur.

Nie zabrakło jednak innowacyjnych rozwiązań. Aparat został wyposażony w czujnik, pozwalający na automatyczne zatrzymanie pompowania membrany po uzyskaniu optymalnego kontaktu z ciałem pacjenta. Sama membrana została zmodyfikowana dla optymalizacji styku z pacjentem oraz ułatwienia jego pozycjonowania.

Nowy aparat można doposażyć w obrotowy uchwyt na głowicę USG do kontroli procedury, bez używania promieniowania RTG. To rozwiązanie przeważa nad podglądem USG typu „in-line” ze względu na możliwość wyboru płaszczyzny obrazowania. Uchwyt jest kompatybilny z większością dostępnych na rynku głowic ultrasonograficznych.

Nowy dotykowy ekran panelu kontrolnego z intuicyjnym interfejsem użytkownika skraca czas potrzebny na naukę obsługi urządzenia. Opcjonalny moduł EKG wbudowany w urządzenie pozwala oszczędzić przestrzeń wokół pacjenta.

Nowy Econolith 3000 jest obiecującym urządzeniem, który posiada wszelkie predyspozycje, aby powtórzyć sukces swojego poprzednika. Wszelkie oczekiwania zostaną zweryfikowane przez coraz bardziej wymagający rynek ESWL.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszym działem handlowym.

Autorzy