Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Im lepiej tym więcej, im więcej tym lepiej czyli o udziale klienta w procesie kształtowania produktu

Autor:
Michał Paulo

Obserwując ogromne zainteresowanie urządzeniem Daytona firmy Optos naszła mnie refleksja, że naprawdę wiele się zmienia na rynku okulistycznym. Daytona to po prostu produkt wykonany w niespotykanie dobrym guście. Jest estetyczna i niepowtarzalna, a dodatkowo utalentowany zespół projektantów zadecydował, że zgodnie z duchem czasu, podwieszany komputer zostanie zastąpiony dopasowanym tabletem.

Właśnie na przykładzie Daytony możemy najlepiej obserwować tendencję do „odchudzania” sprzętu wyświetlającego, kiedy to lekkie laptopy i tablety zastępują komputery typu PC, a płaskie wyświetlacze montowane są w miejsce przestarzałych monitorów. Dlaczego producenci idą w tą stronę? Bo to rozwiązania po prostu lepsze. Kompaktowe wyświetlacze zajmują mniej miejsca, skracają czas nauki obsługi urządzenia, są ładniejsze i ciekawsze.

Naszym zdaniem takie tendencje powinny obejmować także inne urządzenia, a jako producenci jesteśmy w stanie wprowadzać swoje poglądy w życie. Z kolei Państwo, nasi klienci, macie możliwość zasygnalizowania nam, co należy zmieniać. Bo rzetelność i profesjonalizm, którymi szczyci się nasza firma, nie może istnieć bez żywego kontaktu z użytkownikami. Na stałe współpracujemy z producentami podzespołów i mamy realny wpływ na wygląd i funkcjonalność produktów, które otrzymujemy od naszych dostawców. To oznacza, że zamawiając na przykład ramię pod tablet wyświetlający, nie wybieramy go z portfolio dostępnych na rynku komponentów, ale projektujemy idealne dla tej sytuacji rozwiązanie, dbając na każdym etapie o jakość i spójność z naszą wizją. W ten sposób zmierzamy do zapewnienia rozwiązań możliwie najdoskonalszych i najbardziej funkcjonalnych. Dzięki temu nasi klienci nie są zmuszani ani do wytwarzania tanich „samoróbek”, ani do wykorzystania urządzeń z masowej produkcji. Niestety i jedne, i drugie nie zawsze spełniają oczekiwania ostatecznego odbiorcy. Dobrze wiemy, że najlepszym garniturem jest ten szyty na miarę.

Zarówno każdy zakupiony stolik jak i każda otrzymana od Państwa opinia jest dla nas tak samo ważna. Dzięki temu polepszamy naszą wieloletnią współpracę z dostawcami, co nie tylko wspiera polską gospodarkę, ale też otwiera wejścia na kolejne poziomy dostępnych technologii, które możemy wykorzystać w naszych produktach. Opracowanie bardziej odpornego na uszkodzenia lakierowania podstaw, wprowadzenie nowych modeli i kolorystyki, możliwości grawerowania podpisów i logotypów oraz podstaw wycinanych laserowo w trzech wymiarach to tylko kilka, spośród licznych, wypracowanych wspólnie zmian. W tym momencie możemy już śmiało ogłosić, że szeroki asortyment uchwytów na LCD, tablety, podstawki i uchwyty na Smartfony to już nowy standard w ofercie stolików TAVO. Wprowadzenie wielu z tych nowości było możliwe jedynie dzięki nieocenionym uwagom przekazanym przez Państwa. Produkowanie coraz lepszych rozwiązań jest nieobojętne dla naszych wyników sprzedaży, w których rok za rokiem notujemy wzrost.

A jeżeli na rynku okulistycznym w najbliższych latach ma się dokonać kolejna wielka zmiana? Z pewnością na taki scenariusz, jak i wiele innych, będziemy gotowi, nie tylko ze względu na pracujący w Consultronix SA zespół oddanych profesjonalistów, ale także dzięki zaufaniu, jakim nas Państwo obdarzacie. To dzięki temu, że produkujemy coraz więcej i więcej, możemy też produkować lepiej.

Autorzy
Michał Paulo