Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Nowa Perspectiv(a) dla zdrowia mieszkańców Żyrardowa

Autor:
Piotr Wawrzyńczyk

Zaawansowane funkcje najnowszego tomografu Somatom Perspective firmy Siemens pozwalają na idealne wpasowanie się tego aparatu do wszechstronnych pracowni. Perspective umożliwia wykonanie niemalże wszystkich badań – od prostych badań ortopedycznych, poprzez badania jamy brzusznej, płuc, neurologię, kończąc na zaawansowanych badaniach onkologicznych wszystkich struktur anatomicznych. W trosce o ciągły rozwój placówki i najwyższą dbałość o zdrowie pacjenta pod koniec 2013 roku NZOZ Neuromedyka jako pierwsza w Polsce zakupiła ten nowoczesny, 64 warstwowy tomograf.

Neuromedyka już od prawie 15 lat jest jedną z największych placówek specjalistycznych w Polsce i cieszy się doskonałą renomą w swoim województwie. Zakup tomografu Somatom Perspective, który był do tej pory spotykany wyłącznie w dużych ośrodkach klinicznych, pozwolił na realne zwiększenie możliwości diagnostycznych w żyrardowskiej placówce, pozostając jednocześnie najlepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym.

Ciągły wyścig zbrojeń w warstwowości tomografów spowodował obniżenie cen zakupu, a przez to lepszą dostępność tomografów 64 warstwowych. W dzisiejszych czasach prostsza staje się wymiana starych, niskorzędowych tomografów na nowe, a dzięki temu można zwiększyć prestiż i profesjonalizm placówki. Somatom Perspective jest 64 rzędowym CT pozwalającym na zebranie aż 64 lub 128 warstw. Aparat został wyposażony w szereg funkcjonalnych opcji tj. algorytm SAFIRE, który pozwala na wielokrotne przetwarzanie surowych danych. Dzięki temu otrzymujemy doskonałe obrazowanie przy zmniejszonej dawce promieniowania. Aparat został także wyposażony w unikalną funkcję iTrim, która pozwala na iteratywną rekonstrukcję wpływającą na poprawę rozdzielczości czasowej. Z kolei innowacyjna funkcja eMode automatycznie dobiera parametry optymalizując jakość obrazu i wydajność systemu.

Nie bez znaczenia jest również estetyka i ergonomia aparatu. Somatom Perspective ma centralnie zlokalizowany wyświetlacz parametrów życiowych pacjenta, estetycznie wyglądające ledowe oświetlenie gantry, oraz zdublowane panele sterowania znakomicie ułatwiające pracę techników radiologii.

Dla użytkowników wymagających kilku stacji diagnostycznych, idealnym rozwiązaniem jest zastosowany w tomografie CT system Syngo.via. Bazuje on na serwerze z licencjami „pływającymi”. To eliminuje potrzebę zakupu oprogramowania dla każdej konsoli, równocześnie daje możliwość zdalnego łączenia z serwerem z dowolnego miejsca na świecie poprzez łącza internetowe. Aparat gwarantuje pełne spektrum badań, począwszy od badań typu „whole-body”, poprzez badania jamy brzusznej, struktur kostnych czy angiograficznych, kończąc na zaawansowanych badaniach neurologicznych, czy onkologicznych. Całość dopełnia konsola Syngo.Via ze swoim nowym, przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Niezwykle praktyczną zaletą CT Perspective jest także fakt, że urządzenie potrzebuje do montażu jedynie 18 m2, a jego koszty eksploatacyjne są niższe niż innych standardowych aparatów 16 rzędowych. Są najniższe ze wszystkich CT 64/128 dostępnych na rynku.

Wszystkie innowacyjne cechy tomografu Somatom Perspective sprawiają, że jest to idealne urządzenie dla jednostek, które wymagają aparatu więcej niż 16 warstwowego w rozsądnej cenie. Mimo, iż produkcja tego modelu dopiero co się rozpoczęła, szybko zyskuje on uznanie w oczach wielu diagnostów. Szereg rozwiązań funkcjonalnych w połączeniu z łatwością obsługi oraz małe wymagania instalacyjne sprawiają, że Somatom Perspective jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla placówek prywatnych jak i szpitali publicznych.

Autorzy
Piotr Wawrzyńczyk

Consultronix S.A.