Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Soczewka PhysIOL123 doświadczenia z sali operacyjnej

Autor:
Maria Liwacz, lek.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy wszczepiono na Oddziale Okulistyki Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie 380 sztuk soczewek Micro AY 123 z filtrem UV i filtrem światła niebieskiego.

System 1, 2, 3 składa się z akrylowej soczewki wewnątrzgałkowej umieszczonej w cartrigde’u do implantacji i z injektor’a jednorazowego użytku.

Soczewka umieszczona w cartrigde’u do implantacji jest wykonana z hydrofilnego kopolimeru akrylowego, ma dwuwypukłą, asferyczną optykę i ostrą krawędź na całej powierzchni optycznej i haptycznej. Ostre krawędzie i dobre przyleganie do tylnej torebki soczewki minimalizują występowanie PCO. Cztery haptyki soczewki pozwalają na bardzo dobrą stabilizację w torebce soczewki, a także dobrą centrację soczewki. Sprawdza się, wszczepiana przed planowanym zabiegiem witreoretinalnym.

Połączenie cartrigde’a z injector’em jest łatwe i bezpieczne – za pomocą jednego kliknięcia, bez dodatkowych manipulacji. Implantacja soczewek wykonywana przez cięcie 2.2 i 2.0 mm była wyjątkowo sprawna, bezpieczna i powtarzalna.

Soczewka w łożu torebkowym rozwija się łagodnie i w sposób kontrolowany nie wymaga dodatkowych manipulacji. Jest stabilna i nie sprawia trudności przy wypłukiwaniu pozostałości wiskoelastyku spod części optycznej. Nie zaobserwowano również nieprzewidzianych trudności z funkcjonowaniem injektor’a.

W mojej opinii soczewka PhysIOL Micro AY 123 jest soczewką wysokiej jakości z wyjątkową łatwością implantacji, skracającą czas procedury chirurgicznej.

Autorzy
Maria Liwacz, lek.

Oddział Okulistyczny Woj...