Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

CX News 1/59/2017 - Od redakcji

Szanowni Czytelnicy

Niezmiernie miło mi poinformować, iż w Consultronix otwarliśmy nowy dział – Flebologię. Jak wiadomo flebologia zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób żył, gł…

Autor:
Anna Wachowska,

Szanowni Czytelnicy

Niezmiernie miło mi poinformować, iż w Consultronix otwarliśmy nowy dział – Flebologię. Jak wiadomo flebologia zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób żył, gł…

Szanowni Czytelnicy

Niezmiernie miło mi poinformować, iż w Consultronix otwarliśmy nowy dział – Flebologię. Jak wiadomo flebologia zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób żył, głównie kończyn dolnych: od drobnych poszerzeń żylnych zwanych pajączkami, poprzez żylaki, zapalenia żył i zakrzepice, a kończąc na owrzodzeniach podudzi i obrzękach.

Dzięki nowym metodom diagnostycznym oraz współpracy specjalistów, głównie dermatologów, chirurgów, internistów i radiologów nastąpił ogromny postęp w leczeniu schorzeń żylnych, występujących bardzo powszechnie, bo szacuje się, że dotyczy około 60% Polaków.

Czy wiecie Państwo, że pierwsze towarzystwo flebologiczne na świecie zostało założone we Francji – Société Française de Phlébologie (SFP) – w roku 1947? Założycielem był Raymond Tourney, któremu również przypisuje się nadanie nazwy tej specjalności medycznej. W Polsce towarzystwo flebologiczne założone zostało w roku 1991, choć do dzisiaj nie doczekaliśmy się wyodrębnienia flebologii jako specjalizacji.

Consultronix oferuje lekarzom wsparcie w zakresie wprowadzenia technologii endowaskularnych. Mamy w ofercie najnowszy laser neoV1470 ze światłowodami radialnymi do ablacji niewydolnych żył EVLA, a także do zastosowań w chirurgii proktologicznej: w procedurach ALFA™ – do leczenia przetok i torbieli włosowych oraz ELITE™ – do terapii guzków krwawniczych. Posiadamy także kleje tkankowe VenaBlock© do leczenia niewydolności głównych pni żylnych, a także kleje iniekcyjne: VeinOff© – do zamykania żylaków, żył atypowych czy perforatorów oraz HemOff© – do leczenia choroby hemoroidalnej. Organizujemy również szkolenia praktyczne dotyczące diagnostyki USG, laseroterapii EVLA w leczeniu niewydolności żylnej, laseroterapii w chirurgii proktologicznej jak i użycia wspomnianych klejów.

Życzę Państwu przyjemnej lektury,

Autor
Anna Wachowska
Rzecz na temat