Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

O Biskupie Tadeuszu Pieronku kilka słów – Odważny

Autor:
Krzysztof Smolarski

W Wigilię Bożego Narodzenia 2010 roku, Biskup Tadeusz Pieronek zgodził się napisać kilka słów do CX Newsa i tak to się potoczyło. Od tamtej pory przez blisko dziesięć lat powstało ponad 40 przeróżnych felietonów Jego autorstwa. W każdym tekście Biskupa było coś, co zmuszało do głębszej refleksji. Nie bał się trudnych tematów.

Pisał o demokracji: (…) czy nie byłoby lepiej popracować nad samą demokracją, by ustalić czy, jak to było dawniej obowiązuje w niej zasada większości, czy jak to jest dziś, że zajmuje się ona prawie wyłącznie ochroną mniejszości? A może przy dobrej woli da się pogodzić oba te poglądy i praktyki?(…).

O ideach: (…) wielkie rewolucje nie zmieniły świata, bo zaczynały od wycinania w pień swych przeciwników. Głosiły wolność, ale dawały ją jednym, a odbierały drugim (…).

I o medycynie: (…) nigdy jednak człowiek nie może być zastąpiony przez technikę, bo technika nie ma duszy, nie ma tego, co stanowi o wielkości człowieka, który jako jeden i jedyny może nawiązać ludzki kontakt z drugim człowiekiem, a dla każdego chorego właśnie ta relacja jest najważniejsza (…).

Biskup Tadeusz Pieronek /prywatny zbiór K.Jasiński

Pozostała nam nadzieja, że dzięki Jego obecności na łamach CX Newsa staliśmy się może trochę lepsi. Przez te lata Biskup Tadeusz był dla nas osobą bardzo bliską, uczestniczył w najważniejszych dla nas wydarzeniach, a my po prostu naiwnie myśleliśmy, że tak będzie zawsze.

Autorzy
Krzysztof Smolarski

Consultronix