Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Cykl międzynarodowych opinii o neoLaser

Do wszystkich zainteresowanych...

Autor:
Rolandas Dagilaitis, dr

Nazywam się Rolandas Dagilatis. Jestem lekarzem i członkiem Litewskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Bałtyckiego Towarzystwa Flebologicznego (jako współzałożyciel oraz członek zarządu w latach 2009-2018), a także Międzynarodowego Związku Flebologicznego. Odbyłem szkolenie w Międzynarodowej Akademii Medycyny Laserowej we Florencji oraz w Centrum Leczenia Żył dr. Maurinsa w Rydze. Moja wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie były dodatkowo pogłębiane na wielu konferencjach naukowych na całym świecie – zarówno w roli wykładowcy, jak i uczestnika. Obecnie praktykuję jako chirurg naczyniowy w Northway Medical Center, gdzie specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chorób układu żylnego oraz we flebologii estetycznej. Swoje doświadczenia z laserami wewnątrzżylnymi rozpocząłem w 2007 roku. Od tamtego czasu wykonałem ponad 4000 udanych procedur laserowych, co obecnie daje mi szerokie i znaczące doświadczenie z różnymi rodzajami laserów (980 nm, 1470 nm, 1940 nm), a także różnymi typami światłowodów (typu „bare” z emisją na wprost, radialnymi z jednym i dwoma pierścieniami oraz wielopierścieniowymi Infinite – o szerokości regularnej oraz „slim”). W 2020 roku zacząłem używać systemu neoV1940 (o długości fali 1940 nm) i od tego czasu wykonałem nim 422 procedury. Zauważyłem, iż pacjenci deklarują mniejsze odczucia bólowe, niż było to odnotowane przy systemach generujących długość fali 1470 nm. Co więcej – współczynnik zamknięcia żył z użyciem fali 1940 nm jest bliski 100% (0 niepowodzeń u 422 pacjentów), przy okresie obserwacji pozabiegowej wynoszącym ponad 1 rok. Porównując system neoV1940 ze wszystkimi moimi poprzednimi doświadczeniami z laserami o długości fali 1470 nm, uważam, że laser 1940 nm jest co najmniej tak samo skuteczny w zamykaniu niewydolnych żył, dodatkowo niosąc korzyści w postaci zwiększonego bezpieczeństwa i mniejszych skutków ubocznych dla pacjenta.

Podsumowując, mogę stwierdzić, że neoV1940 jest bezpieczny i skuteczny w wykonywaniu okluzji żył i gorąco polecam go jako urządzenie pierwszego wyboru w zabiegach z zakresu chirurgii naczyniowej. ♦

Autorzy
Rolandas Dagilaitis, dr

Northway Medical Center

Produkty

neoV1470

neoV1940

Załączniki

letter.pdf