Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Allura FC

Autor:
Piotr Wawrzyńczyk

Wkrótce na polskim rynku pojawi się najnowocześniejszy angiograf firmy Philips – AlluraFC. Allura FC dostępna będzie w dwóch wersjach: stacjonarnej i mobilnej. Aparat przeznaczony jest zarówno do pracowni hemodynamicznych oraz sal hybrydowych. System ten wyposażony jest w generator wysokiej mocy z możliwością dalszej rozbudowy oraz izocentryczne ramię C z całkowicie zmotoryzowanymi ruchami, 9” wzmacniacz obrazu, a także wysokiej rozdzielczości kamerę CCD.

Allura FC

Pełna wszechstronność wykorzystania klinicznego aparatu objawia się poprzez całkowite pokrycie zasięgiem badania całego ciała pacjenta, co umożliwia zastosowania tego systemu we wszystkich rodzajach procedur sercowo-naczyniowych. Oprócz standardowych zabiegów kardiologicznych, takich jak diagnozowania, interwencji, implantacji rozrusznika i elektrofizjologii, Allura FC dedykowana jest również do zabiegów (neuro) naczyniowych (w tym diagnostycznych i interwencyjnych). Pełna motoryzacja ruchów, kontrolowana z poziomu stołu, umożliwia szybkie i łatwe manewrowanie ramieniem C w trakcie wykonywanych badań, co w znacznym stopniu skraca czas ich trwania. Takie rozwiązanie pozwala również w prosty sposób pozwala na uzyskanie różnych kątów widzenia. W dodatku, pełni obrotowe, izocentryczne ramie C, podczas każdej projekcji wycentrowywuje interesujący nas region ciała, co w znaczny sposób upraszcza pracę. System ten wyposażony jest w wysoce specjalistyczny stół umożliwiający reanimację bez jakiejkolwiek zmiany położenia zarówno pacjenta, jak i blatu.

Sterowanie całym systemem jest bardzo intuicyjne, przez co nawet początkujący nie będą mieli problemów z jego obsługą. Pulpit sterowniczy aparatu Allura FC może być umieszczony zarówno z boku stołu lub też na przewoźnym wózku. Składa się z wyświetlacza, na którym umieszczone są podstawowe informacje o pacjencie, położeniu ramienia C oraz stołu, sterowania systemem oraz przyciski awaryjnego zatrzymania.

Całość systemu dopełnia nowoczesny generator wysokiej mocy (z możliwością dalszej rozbudowy) oraz dwuogniskowa lampa MRC, która w połączeniu z obrotowymi przesłonami irysowymi stanowi potężne narzędzie podczas zabiegów kardionaczyniowych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz kompaktowym rozmiarom aparat Allura FC umożliwia szeroki zakres diagnostyki oraz badań, takich jak fluoroskopię ciągłą, skopię pulsacyjną (dla optymalizacji obrazów podczas dłuższych operacji) oraz angiografię subtrakcyjną.

Philips w zgrabny sposób połączył nowoczesne trendy wraz z wymogami najbardziej zaawansowanej medycyny tworząc system Allura FC. Dzięki małym gabarytom oraz połączeniu nowoczesnej lampy RTG wraz z wydajnym generatorem, system ten znajdzie on zastosowanie zarówno w dużych ośrodkach klinicznych, jak i w niewielkich prywatnych szpitalach. Jego parametry oraz materiały użyte do wykonania gwarantują przyszłemu nabywcy pełne zadowolenie podczas użytkowania.

Autorzy
Piotr Wawrzyńczyk

Consultronix S.A.