Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Veradius – nowa technologia aparatów śródoperacyjnych

Autor:
Adam Bunsch

Wykonywanie skomplikowanych zabiegów inwazyjnych, wymaga aparatów o najwyższej klasie obrazowania, wyposażonych w najnowsze technologie oraz bogate oprogramowanie kliniczne. W efekcie znacznie ułatwia to prace zespołów medycznych i zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta.

Varadius, Philips

System Veradius jest to dużej mocy mobilny system rtg z płaskim panelem cyfrowym o polu obrazowania 27×27 cm i rozdzielczości matrycy 1.6kx1.4k pikseli, co daje najwyższej jakości obraz. Nowy aparat Philipsa znajduje szerokie zastosowanie klincze. System posiada oprogramowanie pozwalające na wykonywanie procedur ortopedycznych, traumatologicznych i chirurgi ogólnej. Doskonale sprawdza się także przy wszelkich zabiegach kardiologiczno-naczyniowych. Technologia dużej mocy (15 kW) pozwala na wykonywanie długich zabiegów przy znacznym zmniejszeniu dawki, na którą narażony jest pacjent i lekarz. Cyfrowy system tworzenia obrazu umożliwia automatyczne dobieranie parametrów ekspozycji w zależności od grubości i gęstości badanej części anatomicznej. Kompaktowa, mobilna stacja robocza została wyposażona w dwa 18” monitory typu Touch screen z regulowaną wysokością i możliwością obrotu o 180°. Stację można podłączyć do sieci szpitalnej, co umożliwia przeglądanie i porównywanie obrazów pochodzących z innych urządzeń diagnostycznych firmy Philips. Oprogramowanie aparatu umożliwia łatwą obróbkę obrazów oraz ich archiwizację. Veradius ma możliwość zapisu przeprowadzonych procedur poprzez port USB i DVD oraz posiada wbudowaną drukarkę termiczną. Samo ramię wyposażone jest w 12” monitor referencyjny, umożliwiający podgląd obrazu bez konieczności korzystania ze stacji roboczej, ułatwiając tym samym pracę na małych przestrzeniach.

Wszystkie te cechy czynią Veradius’a przyjaznym w obsłudze zapewniając maksymalna ochronę dla operowanego pacjenta.

Autorzy
Adam Bunsch