Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Zobacz świat na nowo ze sztuczną tęczówką

Autor:
Rysunek 1

HumanOptics to firma, którą cechuje innowacyjność i wysoka jakość. Uwzględniając rosnące wymagania współczesnej mikrochirurgii oka, powstały jedyne w swoim rodzaju produkty, które zaspokajają oczekiwania zarówno chirurgów jak i pacjentów, dając gwarancję wysokich standardów oraz indywidualnego podejścia do każdego tematu. Oprócz soczewek torycznych, dyfrakcyjnych czy Add-On, HumanOptics posiada w swojej ofercie produkt jedyny w swoim rodzaju, pozwalający osiągać efekty, jakich nie daje żadna inna dostępna na rynku technologia mikrochirurgiczna – ArtificalIris (rysunek 1). ArtificalIris to sztuczne tęczówki przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Ręczna koloryzacja na podstawie oryginalnej fotografii naturalnej tęczówki pacjenta, pozwala na idealne odwzorowanie uszkodzonej tęczówki (rysunek 2). ArtificialIris dedykowana jest dla pacjentówz:
• wrodzonym brakiem tęczówki (aniridia),
• pourazowym brakiem tęczówki,
• pourazowym defektem tęczówki.

Rysunek 2

ArtificialIris wykonane są z biokompatybilnego, zwijalnego silikonu. Implanty przygotowywane są w kształcie naturalnej tęczówki i mogą być wszczepiane zarówno w całości jak i częściowo według indywidualnych potrzeb (rysunek 3). Wycinane segmenty przyszywane są do tęczówki, natomiast pełen implant umieszczany jest w rowku rzęskowym.

Tęczówki zamawiane są na podstawie formularza, w którym powinno znajdować się zdjęcie naturalnej tęczówki pacjenta, które służy do odwzorowania koloru oraz układu tęczówki na sztucznym implancie. Taka procedura zamówienia daje pewność najlepszego wykonania tęczówki.

Autorzy