Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Gonioskopia w wykonaniu Volk’a

Autor:
Ewa Wesołowska-Kiełb

Gonioskopia to metoda badania kąta przesączania gałki ocznej. Badanie to jest szczególnie istotne przy diagnostyce jaskry. Pozwala na odróżnienie jaskry z otwartym kątem od jaskry z zamkniętym kątem przesączania. Wykonuje się je przy użyciu specjalnego przyrządu optycznego, którym jest gonioskop. Soczewka ta wyposażona jest w specjalny układ luster, dzięki któremu lekarz może ocenić miejsce odpływu cieczy wodnistej. Soczewki w zależności od wersji, zawierają od 1 do 6 luster ustawionych, zależnie od potrzeb, pod różnym kątem.

Nowość-Soczewka Mini Four Mirror firmy VolkMini 4 Mirror Lens Gonio zapewnia pełny wgląd w kąt przesączania. Dzięki swoim małym rozmiarom umożliwia łatwiejsze manipulowania soczewką w obrębie mniejszych oczodołów.

parametry

Cechy i zalety soczewki Mini Four Mirror:

  • niewielkie rozmiary soczewki zapewniają łatwość obsługi przy małych i wąskich szczelinach powiekowych,
  • 4 lusterka dają gwarancję pełnego obrazu przy lekkim kącie obrotu,
  • opatentowany kołnierz nie wymaga zastosowania płynu, co znacznie upraszcza badanie,
  • specjalna szerokopasmowa powłoka redukuje olśnienia i odbicia, zwiększając przepustowość lasera.

Trójlustro VG3 firmy VolkSoczewka kontaktowa, idealna w badaniu oraz leczeniu zarówno komory przedniej jak i centralnego i obwodowego dna oka. Centralna część soczewki umożliwia też bezpośrednią obserwację centrum bieguna tylnego. Lustra soczewki zostały ustawione pod takim kątem, aby wyeliminować luki w wizualizacji dna oka. Soczewka jest dostępna w wersji z kołnierzem, która zapewnia stabilność soczewki przy zabiegach laserowej trabekuloplastyki oraz w wersji bez kołnierza idealnej w gonioskopii.

Autorzy
Ewa Wesołowska-Kiełb

Consultronix S.A.