Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Jak się pozbyć tatuażu – prezentacja lasera Sinon

Autor:
Kacper Wiśniowski

Wzrost ogólnoświatowej mody na tatuowanie praktycznie wszystkich części ciała, jaki miał miejsce w ostatnich dwóch dekadach, pociągnął za sobą rozwój dziedziny z przeciwnego bieguna – rynku zabiegów ich likwidacji. Tak jak na przestrzeni lat nie zmieniają się motywacje kierujące ludzi do studiów tatuażu, tak i powody ich usuwania pozostają te same – to co dobrze wyglądało na ciele dwudziestolatka, dziesięć, piętnaście lat później jest co najmniej nie na miejscu i z pewnością utraciło już walor zdobniczy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą gabinety lekarskie, a w nich różnego rodzaju lasery mające za zadanie usunąć kiedyś wymarzony, a teraz kłopotliwy tatuaż.

W ofercie firmy Consultronix znajdziecie Państwo laser Sinon, sprawdzonej na naszym rynku marki Quantel Derma. Jest to laser rubinowy o długości fali 694 nm, który może pracować w dwóch trybach – Q-switched oraz tzw. Free Running, przez co posiada szeroki wachlarz możliwości: tatuaże, zmiany barwnikowe (na przykład: cafe-au-lait, łagodne plamy soczewicowe), a nawet usuwanie owłosienia. Głównym zastosowaniem pozostaje jednak usuwanie tatuaży – zarówno tych amatorskich, jak i wielobarwnych profesjonalnych o dużych powierzchniach.

Praca w trybie tatuażowym oznacza korzystanie z technologii Q-Switched, która pozwala na generowanie ekstremalnie krótkich impulsów (20 ns – najkrótszy dostępny czas trwania impulsu na rynku laserów do tatuaży) o mocy dochodzącej do kilkudziesięciu milionów watów. Średnica plamki terapeutycznej może być ustawiana w zakresie 3-6 mm, częstotliwość pracy do 2 Hz, a gęstość deponowanej energii może osiągać 14 J/cm2. Uzyskanie takich parametrów, realizowane jest przez wstawienie w tor optyczny niezwykle szybkiego, elektromagnetycznego przełącznika, który gromadzi energię świetlną produkowaną w głowicy laserowej i uwalnia ją w bardzo krótkim odstępie czasu. Z punktu widzenia terapii, zastosowanie takiej technologi pozwala do zera zredukować blizny i ślady przeprowadzenia zabiegu. Jest to widoczna różnica w porównaniu np. do metod usuwania tatuaży nieselektywną metodą usuwania barwnika z tkanki przy użyciu lasera CO2. Drugą zaletą technologi Q-Switch jest jej skuteczność i efektywność w pracy z pacjentami, których tatuaże okazały się nieusuwalne laserami typu YAG, czy aleksandrytowymi. Nie bez znaczenia jest oczywiście kolor pigmentu użytego w tatuażu, ale i tutaj prezentowany laser dysponuje imponującymi możliwościami – doskonałe efekty osiąga w przypadku ciemnych pigmentów (niebieski, czarny, zielony, brązowy), natomiast wyraźny efekt rozjaśniania tatuażu występuje w przypadku koloru czerwonego. Rozmiar tatuażu oraz rodzaj użytego barwnika determinują sposób układania terapii dla konkretnego pacjenta – ogólnie można przyjąć, iż do usunięcia średniej wielkości obrazu niezbędne jest przeprowadzenie 2-3 sesji w odstępach ok. 6 tygodniowych. Z punktu widzenia pacjenta, istotny jest fakt, iż zabieg może być przeprowadzany bez znieczulenia, gdyż krótkie impulsy generowane przez laser Sinon wiążą się z pewnym dyskomfortem. Jednakże przy użyciu odpowiednich parametrów i miejscowego chłodzenia skóry nie są określane jako bolesne. Szerokie grono użytkowników prezentowanego lasera określa Sinona jako niezwykle skuteczne, szybkie i przyjazne zarówno użytkownikowi jak i pacjentowi narzędzie. Uważamy, iż pozwoli ono Państwu na sprawne rozszerzenie swojej działalności w kierunku przyszłościowego rynku, jakim jest usuwanie tatuaży.

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z ofertą naszej firmy w tej dziedzinie. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z działem handlowym, który chętnie przekaże Państwu znacznie więcej informacji na temat prezentowanego lasera.

Autorzy
Kacper Wiśniowski

Consultronix S.A.