Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Nowoczesne rozwiązanie w starej cenie – analogowy BuckyDiagnost staje się w pełni cyfrowy, dzięki detektorowi DRX-1 firmy Carestream

Autor:

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na wyjątkową ofertę – aparat BuckyDiagnost frmy Philips wyposażony w bezprzewodowy detektor DRX-1 firmy Carestream. Aparat jest dostępny w dwóch wersjach:

  • FS – z lampą RTG na kolumnie podłogowej,
  • CS – z lampą RTG na zawieszeniu sufitowym.

Wersję podłogową polecamy do mniejszych ośrodków. Zaś wersja CS doskonale nadaje się do szpitali, SOR’ów, ośrodków traumatologicznych, w których oprócz stacjonarnego stołu kostnego, znajdzie się miejsce na łóżko pacjenta, na którym również można wykonać zdjęcie. Opisywany zestaw wyposażony został w generator o mocy 50 kW oraz lampę RTG o ogniskach 0.6 i 1.2 mm. Wszystkie lampy RTG dostępne wraz z BuckyDiagnost’em są wyposażone w system Variofocus. Jest to system automatycznego doboru ogniska pośredniego, pozwalający lampie na pracę przy optymalnych parametrach. Ognisko dobierane jest w zależności od warunków ekspozycji, w sposób płynny, pomiędzy ogniskiem dużym a małym, co w znacznym stopniu przedłuża żywotność lampy.

Obie konfiguracje urządzeń posiadają 1024 programy anatomiczne, stół kostny z pływającym blatem, o zmiennej wysokości realizowanej elektromechanicznie, oraz stojak płucny. Zdjęcia mogą być wykonywane klasycznie – na kasetach analogowych z wykorzystaniem detektora cyfrowego DRX-1 firmy Carestream. Bezprzewodowy detektor DRX-1 umożliwia łatwe przejście na radiografię cyfrową.

Detektor jest bezprzewodowy – łączy się ze stacją diagnostyczną przy pomocy modułu WiFi. Jako jedyny na świecie posiada format standardowej kasety radiograficznej, dzięki czemu bez problemu można go umieścić w stole, czy stojaku płucnym systemu analogowego. Detektor można również wykorzystać np. w projekcji na łóżku pacjenta bez użycia kratki przeciwrozproszeniowej, czy badań pacjentów z ograniczoną możliwością ruchu.System firmy Carestream można w bardzo łatwy sposób zsynchronizować z generatorem aparatu RTG. Po zakończeniu ekspozycji system bezprzewodowo przesyła obrazy w formacie cyfrowym do wchodzącej w skład zestawu konsoli, która umożliwia natychmiastowy podgląd i opracowanie pozyskanych obrazów. Równocześnie obrazy mogą być przesyłane do drukarki, systemu PACS, itp.

Niewielka waga – tylko 3,9 kg – oraz bezprzewodowa komunikacja, zwiększają komfort użytkowania i zapewniają elastyczność w zakresie pozycjonowania pacjenta. Zasilany akumulatorowo detektor pozwala na wykonanie do 90 badań bez konieczności ładowania.

Cena specjalna zestawu składającego się z aparatu kostno-płucnego BuckyDiagnost firmy Philips oraz bezprzewodowego detektora cyfrowego DRX-1 firmy Carestream wynosi:

Bucky FS + DRX-1 z DICOM WLM od 509.000 zł brutto*Bucky CS + DRX-1 z DICOM WLM od 529.000 zł brutto*

W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt z pracownikami działu handlowego diagnostyki obrazowej.

*Oferta ważna pod warunkiem złożenia zamówienia do 31.10.2011

Autorzy