Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Handyscope – owoc współpracy FotoFinder i Apple

Autor:
Paweł Katarzyński

Nie od dziś wiadomo, że najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Należy jednak pamiętać, iż proste urządzenia muszą być najwyższej jakości by spełniały swoje zadania. Ta myśl przyświecała firmie FotoFinder przy tworzeniu nakładki Handyscope do iPhone’a, teoretycznie bardzo prosta idea wymagała zaawansowanych technologicznie rozwiązań.

iPhone z nakładką Handyscope

Firma FotoFinder postanowiła stworzyć możliwie najlepszy układ optyczny połączony z najnowocześniejszym smartfonem dostępnym na rynku. Powstał łatwy w użyciu, wsuwany mechanizm (fot.1.), który zapewnia optymalne położenie układu optycznego dokładnie przed kamerą iPhone’a. Idealne dopasowanie obiektywu Handyscope do iPhone’a ma kluczowe znaczenie przy uzyskaniu dobrego zdjęcia. Podczas gdy większość konkurencyjnych nakładek posiada tylko prostą lupę powiększającą, Handyscope dysponuje precyzyjnie zaprojektowanym systemem soczewek, które zapewniają powiększenie o wyjątkowej jakości. Układ optyczny umożliwia wykonanie zdjęcia w 20-krotnym powiększeniu. Budowa obiektywu zapewnia zawsze tę samą odległość od skóry, dla uzyskania optymalnej ostrości. Nakładka Handyscope wyposażona jest w 8 diod LED, które zapewniają spolaryzowane światło doskonałej jakości, nie wymagające użycia imersji. Nakładka zawiera również akumulator o pojemności 2400 mAh, który wystarcza na około 8 godzin ciągłej, nieprzerwanej pracy.iPhone wzięty do ręki po raz pierwszy od razu pozwala na intuicyjne poruszanie się po aplikacjach. To samo dotyczy przyjaznego oprogramowania HandyscopeApp, jego interfejs jest elegancki i funkcjonalny. Wystarczy wsunąć telefon w nakładkę, włączyć oświetlenie, otworzyć aplikację i można rozpocząć pracę. Zrobione zdjęcia automatycznie zostają oznaczone datą i godziną. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania danych pacjenta oraz komentarzy, a także wybrania lokalizacji znamienia na wirtualnym pacjencie.

Wykonane zdjęcia mogą zostać przesłane poprzez email bezpośrednio z poziomu programu w celach dalszej konsultacji. Wszelkie dane pacjentów są przechowywane w bezpiecznej, szyfrowanej aplikacji, która może być dodatkowo chroniona hasłem. Handyscope to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć cyfrowy dermatoskop zawsze przy sobie!

Autorzy
Paweł Katarzyński