Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Rowerzysta na piątkę

Autor:
Grzegorz Bronicki

Jak podaje connexionfrance.com, francuski minister transportu ogłosił dziś program zmian, którego celem jest zachęcenie pracowników firm, by z samochodów i środków transportu publicznego przesiedli się na rowery. Co, jak przewiduje minister, w przyszłości może doprowadzić do zmniejszenia wydatków państwa na ochronę zdrowia oraz stworzenie nowych miejsc pracy.1 Podobne programy wprowadzono w Belgii, Holandii, Danii i Niemczech.

Nie czekając na decyzję polskiego rządu firma Consultronix już wiosną tego roku zainicjowała akcję „Rowerzysta na piątkę”. Pracownicy CX za każdy przyjazd do pracy rowerem otrzymują od firmy 5 zł. Inicjatywa ma na celu nie tylko poprawę środowiska w którym żyjemy, ale także promocję zdrowego i aktywnego trybu życia.

Akcja została przyjęta bardzo serdecznie. Część osób już przesiadła się na rowery, a niektórzy postanowili nawet zakupić nowe dwa kółka. Otrzymaliśmy również wiele gratulacji od stowarzyszeń rowerowych, kontrahentów i ludzi zupełnie obcych. Patronem akcji został Prezes Krzysztof Smolarski – również aktywny rowerzysta.

Rowerzysta na 5

Bibliografia:1 http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,114158,15573142,Francuskie_firmy_beda_placic_pracownikom_przyjezdzajacym.html

Autorzy
Grzegorz Bronicki