Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Produkty jednorazowe do zabiegów witrektomijnych

Autor:
Joanna Zapiór
Fot. 1. Kaniula witrektomijna „brush tip", końcówka posiada 5 nacięć o długości 1.5 mm

Standardy szpitalne związane z utrzymaniem sterylności i czystości pola operacyjnego, często determinują ciągłość pracy bloku zabiegowego. Niejednokrotnie wielką sztuką staje się zaplanowanie zabiegów operacyjnych tak, aby przy użyciu narzędzi wielorazowych zachować komfort pracy personelu medycznego i normy bezpieczeństwa. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się produkty jednorazowe, które są w pełni jałowe i gotowe do natychmiastowego zastosowania. Istotne jest utrzymanie wysokiej kontroli jakości tych produktów tak, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjenta i wygodę pracy operatora. Dynamiczny rozwój procedur okulistycznych, a zwłaszcza witrektomijnych, skłonił firmę Consultronix do podjęcia współpracy z producentem – Teknomek Medical Product, który w swoim portfolio posiada szeroką gamę produktów dedytkowanych do zabiegów w ciele szklistym. W ich obszarze wyróżniamy kaniule iniekcyjne, dual bore, flexible tip czy brush tip. Wszystkie opcje dostępne są w rozmiarach 20G, 23G, 25G.Ponadto każda z opisanych kaniul jest kompatybilna z rękojeścią igły fletowej, dostępną w wersji pasywnej oraz aktywnej.

Na szczególną uwagę zasługują narzędzia witrektomijne, takie jak pęseta do usuwania ciał obcych czy „cracer” do jądra utopionej soczewki. Obydwa narzędzia posiadają rękojeść z systemem przesuwnym, wysuwającym końcówkę po uprzednim umieszczeniu ich w ciele szklistym. W przypadku „cracera” istnieje możliwość użycia go z trokarami 23G. Natomiast pęseta do usuwania ciał obcych, ze względu na nieprzewidywalne rozmiary usuwanych obiektów, stosowana jest przez cięcie pars plana.

Firma Teknomek to również preparaty witrektomijne, takie jak oleje, dekalina czy preparaty barwiące.W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Autorzy
Joanna Zapiór

Consultronix