Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Aplikacja do planowania laserowej terapii siatkówki – NAVIGATE APP firmy OD-OS

Autor:
Paulina Żurawska

Placówki naukowe, ze względu na sytuację związaną z COVID-19, coraz intensywniej korzystają z możliwości prowadzenia wykładów i kursów on-line. Ale czy obecna rzeczywistość daje możliwość poszerzania wiedzy w zakresie nowych technologii w laseroterapii? Firma OD-OS GmbH (Teltow, Niemcy), producent jedynego na świecie lasera do nawigowanej terapii siatkówki Navilas®, prezentuje ciekawe rozwiązanie.

NAVIGATE APP do planowania laserowej terapii siatkówki

NAVIGATE APP to darmowa, dostępna na iPada aplikacja, którą można pobrać z Apple App Store. Pozwala zarówno osobom doświadczonym, jak i uczącym się na zdobywanie wiedzy dotyczącej planowania laseroterapii bez konieczności używania lasera. Aplikacja została zaprojektowana jako narzędzie wspierające edukację, a także umożliwia opracowanie strategii dla różnych przypadków chorób i zwyrodnień okulistycznych. Obsługa Navigate App jest możliwa on-line oraz podczas pracy z laserem. Plan terapii wyznacza się wstępnie na zaimportowanych obrazach OCT, OCT-A lub FA. Następnie można dokonać symulacji laserowania, co pozwala na szczegółową analizę zaimplementowanego schematu.

Dyrektor marketingu firmy OD-OS, Stefanie Gehrke, podkreśla, iż aplikacja ta „może pomóc studentom poznać i leczyć specyficzne przypadki oraz choroby, a także pogłębić praktykę”.

NAVIGATE APP powstała, aby pomóc studentom zapoznać się z techniką planowania terapii przed rozpoczęciem własnej praktyki laserowania. Jest również przydatna podczas wykładów on-line lub webinarów, gdzie prowadzący może udostępniać swój ekran i pokazywać różne przypadki kliniczne oraz sposoby terapii.

Zapraszam do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat prezentowanej aplikacji.

Autorzy
Paulina Żurawska

Consultronix