Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

.

Autor:
Marcin Kowalik, dr hab.

Jestem artystą malarzem, który w swojej pracy artystycznej wykorzystuje tematy związane z percepcją obrazu, a co za tym idzie, również z procesem rejestracji obrazu przez oko. Siłą rzeczy, takie zainteresowania skłoniły mnie do bliższego przyjrzenia się biologii ludzkiego oka oraz nawiązania współpracy z branżą medyczną. Moim partnerem, który okazał się bardzo pomocny w wielu kwestiach jest firma Consultronix. Współpracując z nimi miałem okazję działać bardzo szeroko na wielu obszarach artystycznych, organizacyjnych, a także społecznych.W budynkach firmy można obejrzeć kolekcję moich obrazów, które pokazują pewne zjawiska optyczne, szczególnie abstrakcyjną iluzję przestrzeni, czy różnorodne działania kolorem.

Inną płaszczyzną naszej kooperacji jest działalność wystawinnicza. Przy okazji wydarzeń organizowanych przez Consultronix miałem okazję zaprezentować swoje prace, jak i zaproszonych gości – Profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Cenne jest to, że wernisaże stają się integralną częścią eventu, a nie tylko pobocznym tłem.

Jednak jednym z najważniejszych filarów naszej znajomości jest niewątpliwie partnerstwo firmy przy rozwijaniu działań prowadzonej przeze mnie Fundacji „Obraz w pigułce”.

Fundacja zajmuje się szeroko pojętą arteterapią oraz związanymi z nią aspektami społecznymi. Spędzamy czas z dziećmi w szpitalach tworząc plastelinowe rzeźby na zadany temat. W kolejnym etapie działań, dorośli, pracownicy firm, wolontariusze – malują wielkoformatowy obraz na podstawie tych rzeźb.

Następnie obraz po wykończeniu przez pracowników Fundacji trafia do szpitala do małych pacjentów, którzy zaprojektowali jego elementy.Firma Consultronix wielokrotnie angażowała się w działania Fundacji udzielając wsparcia finansowego, ale również aktywizując pracowników. Z tego miejsca jeszcze raz składam podziękowania w imieniu małych pacjentów.

Autorzy
Marcin Kowalik, dr hab.

Prof. Krakowskiej Akadem...

Akademii Sztuk Pięknych