Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

PREMIERA: FotoFinder studio – czyli dermoskopia, estetyka, trichoskopia w jednym urządzeniu

Autor:
Justyna Wiśniowska

Nowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę FotoFinder łączy w kompleksowym urządzeniu narzędzia trichoskopowe wspomagające przeszczepy włosów, mapowanie znamion oraz technologię dedykowaną do estetyki twarzy. MULTIFUNKCYJNA PLATFORMA DOKUMENTUJĄCAModułowa budowa urządzenia łączy różne platformy obrazowania:

  • FotoFinder dermoscope służy do badania znamion i dermoskopii. Specjalizuje się w monitorowaniu, porównywaniu oraz analizie zmian skórnych, a ponadto jest obsługiwany, a także wspomagany przez algorytmy sztucznej inteligencji – FotoFinder AI.
  • FotoFinder aesthetics z programem Proposer pozwala na tworzenie spersonalizowanych planów zabiegowych w oparciu o zabiegi i produkty oferowane w klinice. Dzięki programowi eksperckiemu Adonia Compare możliwa jest analiza obrazów skóry twarzy pod kątem zaczerwienienia, przebarwień oraz śledzenie postępów w leczeniu.
  • FotoFinder trichoscopy przeznaczony do konsultacji pacjentów łysiejących. Usługa TrichoLAB na podstawie zdjęć skóry głowy dostarcza raport trichoskopowy: statystyczny i opisowy. Natomiast oprogramowanie Trichoscale pro jest narzędziem pozwalającym na uzyskanie automatycznych, cyfrowych trichogramów. Obydwa rozwiązania stanowią podstawę rzetelnej diagnozy – bez konieczności golenia włosów!

FOTOGRAFIA TWARZY I SKALPUNa dedykowanym wózku zainstalowano podstawę portretową, która pozwala na wygodne umieszczenie czoła lub brody. Połączono ją z systemem oświetlenia PolFlash oraz z aparatem.

Podczas, gdy głowa pacjenta pozostaje nieruchoma na podkowiastej podporze, zestaw fotografujący obraca się w lewo i prawo w zakresie 180 stopni, gwarantując spójną dokumentację obszaru leczenia. Platforma umożliwia wykonanie imponujących zdjęć poglądowych w polaryzacji krzyżowej, podkreślającej lokalizację obszarów dotkniętych wypadaniem włosów.

Wykonanie profesjonalnych i powtarzalnych zdjęć z dziedziny medycyny estetycznej – „przed i po” zabiegach, zapewnia okrągła podstawa portretowa na podbródek, działająca na linii twarz-dekolt.

DERMOSKOPIA SKÓRY, WŁOSÓW I PAZNOKCI

Serce systemu – kamera medicam® 1000s® to urządzenie wszechstronne: bez względu na to, czy używamy jej do wideodermoskopii, trichoskopii, monitorowania stanów zapalnych skóry czy kapilaroskopii. Pozwala na tworzenie zdjęć oraz filmów poglądowych w wybranym powiększeniu (zdjęcia mikro), a co więcej w niespotykanej ostrości i jakości. Unikalne, wbudowane oświetlenie TwinLight zapewnia wygodne przełączanie pomiędzy światłem spolaryzowanym a niespolaryzowanym lub trybem bezkontaktowym.

PLANOWANIE PRZESZCZEPÓW WŁOSÓW

Uwaga chirurdzy! Z nowym systemem TrichoLAB TransPlanner można w szybki oraz łatwy sposób stworzyć plan przeszczepu włosów. Dzięki wiarygodnym obliczeniom, bez konieczności golenia wybranych obszarów głowy urządzenie pomaga określić, ile graftów należy pobrać a następnie wszczepić, aby uzyskać optymalny efekt.

FotoFinder studio
Autorzy
Justyna Wiśniowska

Consultronix