Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Kompleksowe wyposażenie oddziału okulistycznego – fotele i stoły zabiegowe UFSK

Autor:
Adam Kabiesz, dr n. med.

Szpital w Czeladzi to doskonały przykład na to, jak dobre zarządzanie stanowi przyczynek do ciągłego rozwoju. Pod koniec 2018 roku po gruntownej modernizacji oraz restrukturyzacji, Oddział Okulistyczny którym kieruję, mieszczący się w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi, został przeniesiony do Szpitala w Będzinie. Na podjęcie tej strategicznej decyzji miała wpływ przede wszystkim zwiększająca się liczba pacjentów oraz chęć rozszerzenia zakresu leczonych schorzeń okulistycznych. Obecnie oferujemy kompleksowe leczenie, takich chorób oczu jak: zaćma, jaskra, odwarstwienia siatkówki, retinopatia cukrzycowa czy problem opadającej powieki.

Na całość oddziału składają się między innymi dwie sale przygotowawcze dla pacjentów – damska oraz męska. Siedząc w wygodnych fotelach, w miłej atmosferze i przy dźwiękach relaksującej muzyki przygotowywani są do zabiegów. Ponadto oddział wyposażony jest w dwie sale operacyjne, co daje nam możliwość równoczesnego leczenia zarówno pacjentów ze skomplikowanymi schorzeniami, jak i tych wymagających nagłej interwencji.

Bezpieczeństwo i zadowolenie pacjentów jest dla nas priorytetem, dlatego też wybór dotyczący wyposażenia oddziału oraz sali operacyjnej padł na firmę UFSK GmbH, której dystrybutorem jest Consultronix. Dostarczono nam 10 foteli motionLine, na których pacjenci oczekują na zabieg, a następnie wygodnie odpoczywają czekając na wypis. Ponadto w jednej z naszych sal znajduje się fotel motionLine-E, który, ze względu na swoją ruchomość, wykorzystywany jest do drobnych zabiegów okulistycznych, takich jak iniekcje doszklistkowe.

Na koniec przenieśmy się do sali operacyjnej, wyposażonej w zautomatyzowany stół operacyjny 500 XLE. Dzięki budowie opartej na wielokrotnie łamanej konstrukcji, pozwala on na precyzyjne ułożenie pacjenta do zabiegu. Do dyspozycji chirurga jest również fotel operatora surgiLine. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiednio wspierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas długich zabiegów. Dodatkowo fotel dostosowuje się do każdej zmiany pozycji operatora podczas zabiegu i równomiernie rozkłada ciężar ciała, co zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo pracy.

Podsumowując, tak wyposażony oddział daje nam możliwość udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie przy wyjątkowym poczuciu komfortu dla operatora i pacjenta. ♦

Autorzy
Adam Kabiesz, dr n. med.

Oddział Okulistyczny Pow...