Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Nowa odsłona MR Q

Premiera lasera YAG/SLT

Autor:
Paulina Żurawska

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

System oferuje pełen zakres funkcjonalności. Umożliwia leczenie jaskry (SLT, irydotomia), zaćmy wtórnej (kapsulotomia), a także wykonanie membranotomii. Ponadto istnieje opcja połączenia z dodatkowym źródłem wiązki laserowej o długości fali 577 nm lub 532 nm. Takie zastosowanie daje możliwość przeprowadzenia laseroterapii siatkówki. Co więcej, wbudowana funkcja mikropulsów pozwala na bezpieczne laserowanie okolic plamki.

Laser MR Q YAG+SLT wyróżnia budowa lampy szczelinowej. Dzięki opcjonalnemu zastosowaniu specjalnego lusterka „V” możliwe jest uzyskanie koaksjalnej wiązki promienia lasera i oświetlenia lampy. Czerwony refleks, wynikający z oświetlenia tylnej torby, optymalizuje wykonywanie zabiegów kapsulotomii on-axis. Przekłada się to bezpośrednio na satysfakcję pacjentów z wszczepionymi soczewkami premium.

Dotykowy panel LCD umożliwia szybki wybór parametrów dostosowanych do planu terapii (w tym trybu lasera czy ustawienia offsetu). W nowym modelu oprócz standardowego licznika wykonanych pulsów i zastosowanej energii w trakcie terapii znajduje się także licznik wyzwolonych impulsów podczas Selektywnej Laserowej Trabekuloplastyki. Co więcej, wbudowana baza danych umożliwia zapis informacji na temat pacjenta i możliwość ich odtworzenia w czasie wizyty kontrolnej.

Meridian Medical zadbał także o bezpieczeństwo podczas użytkowania lasera. Panel sterowania wymaga podwójnej akceptacji przy wyborze trybu lasera, a na ekranie pojawia się wizualne potwierdzenie kolorystyczne. Urządzenie oferuje możliwość zmiany offsetu +/- 300 µm. Po wejściu lasera w stan gotowości elektronicznie sterowany offset resetuje się automatycznie do P100 µm. Minimalizuje to ryzyko oddania strzału przy złym ogniskowaniu.

Założeniem nowego modelu lasera było stworzenie kompleksowego narzędzia do laseroterapii, które nie zajmowałoby dużo miejsca w gabinecie. W myśl tego, mamy możliwość wyboru stolika elektrycznego na jednej kolumnie (w przypadku lasera YAG) lub na dwóch kolumnach. Większy stolik umożliwia komfortowe podłączenie dodatkowej konsoli ze źródłem wiązki laserowej o długości 577 nm lub 532 nm.

Meridian Medical starannie dobiera komponenty oraz najnowsze technologie do produkcji swoich laserów. Obudowa jest wysokiej jakości, dzięki czemu laser jest wyjątkowo trwały. Unikalną cechą tego aparatu jest opcja zdalnego połączenia z serwisem, która umożliwia natychmiastową reakcję i przeprowadzenie kalibracji.

MR Q YAG+SLT w nowej odsłonie to wszechstronny laser okulistyczny wykorzystujący najnowsze technologie. Dzięki możliwości połączenia z laserem mikropulsowym, aparat daje dużą elastyczność operatorowi w doborze odpowiedniej procedury. ♦

Autorzy
Paulina Żurawska

Consultronix

Produkty

MR Q SLT