Jednym z czynników wpływających na poprawne przeprowadzenie fiksacji transskleralnej soczewki wewnątrzgałkowej techniką Yamane jest dobór odpowiedniego implantu. Spośród dostępnych na rynku soczewek na uwagę zasługuje Aspira 3P-aVA niemieckiej firmy HumanOptics.
Dzięki hybrydowej konstrukcji łączącej pozytywne właściwości materiału akrylowego w zakresie optyki i niebieskich haptenów wykonanych z PES, soczewka zyskała nowe możliwości wszczepu. Hapteny zbudowane z materiału o wysokiej termoplastyczności pozwalają kształtować zakończenie diatermią niskotemperaturową, tak aby nadać im optymalną formę, która skutecznie zablokuje je w twardówce.
Kolejnym czynnikiem wpływającym na poprawną fiksację soczewki jest zastosowanie odpowiedniej diatermii bipolarnej. Umożliwia ona rozgrzanie końcówki haptenu w taki sposób, by go nie uszkodzić i jednocześnie ukształtować na jego zakończeniach odpowiednią blokadę, która zakotwiczy soczewkę w twardówce. Użytkownicy urządzeń Oertli mogą bezpiecznie pracować na diatermii bipolarnej. Aparaty tej szwajcarskiej firmy wyposażone są w diatermię, która wykorzystując łuk elektryczny, wytwarzany pomiędzy szczękami pęsety, skutecznie topi hapteny. Innym rozwiązaniem jest użycie jednorazowej diatermii bipolarnej. Niskotemperaturowa diatermia w bezpieczny i efektywny sposób pozwala ukształtować końcówkę haptyczną, dzięki czemu soczewka dobrze trzyma się w miejscu implantacji. Dopełnieniem osprzętu niezbędnego do techniki Yamane jest wielorazowa infuzja Lewicky firmy Katena w rozmiarze 20G.
Sprawdzony komplet do techniki Yamane jest już dostępny w ofercie naszej firmy. ♦