Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Diodowe lasery epilacyjne

Autor:
Anna Piotrowska

Jako wieloletni dystrybutor laserów aleksandrytowych, przed laty firmy Candela (GentleLase), a obecnie firmy Quantel Derma (Arion), jesteśmy wielkimi entuzjastami możliwości i efektów jakie uzyskuje się w epilacji przy użyciu światła o długości 655nm. Jednakże ugruntowana na naszym rynku pozycja systemu LightSheer oraz zapotrzebowanie na systemy, które dobrze znoszą transport, przekonała nas do pracy również z laserami diodowymi.

System LEDA firmy Quantel Derma

Typowy polski pacjent, przychodzący na zabieg epilacji to II lub III fototyp skóry, o włosach czarnych lub brązowych, niezbyt gęstych, natomiast często lekko wzmocnionych przez wieloletnie golenie. Przy takim pacjencie uzyskamy bardzo dobry efekt niezależnie od zastosowanej długości światła, czyli równie skutecznie przeprowadzimy zabieg zarówno laserem aleksandrytowym jak i diodą. Skoro efektywność zabiegów jest porównywalna, warto popatrzeć na inne czynniki wpływające na wybór technologii dla naszego gabinetu. Laser aleksandrytowy wciąż jest najszybszymi najbardziej komfortowym na rynku i jeśli ma pracować w jednej klinice, nawet jego gabaryty i delikatność nie będą żadną przeszkodą. Zdarza się czasem, że pacjenci, przeszkoleni na różnych forach internetowych, domagają się zabiegów laserem diodowym. Co więcej, szczególnie w mniejszych miejscowościach laser bywa kupowany wspólnymi siłami przez kilka gabinetów, między, którymi jest przewożony. W takich przypadkach laser diodowy wydaje się być niezastąpiony. W odróżnieniu od lasera aleksandrytowego, dioda dobrze zniesie migrację pomiędzy gabinetami, jest mniejsza i lżejsza, więc nawet w osobowym samochodzie uda się go przewieźć, a stan polskich dróg nie zmusi nas do każdorazowej kalibracji urządzenia.

SopranoXL firmy Alma Lasers

Obecnie w naszej ofercie mamy dwa lasery diodowe – laser Leda produkcji Quantel Derma oraz system SopranoXL firmy Alma Lasers. Kompletując Ledę można wybrać światło 808 lub 910 nm, co ma znaczenie przy wyższym fototypie pacjenta i pozwalana epilację nawet bardzo ciemnej skóry. Dodatkowym atutem jest fakt, że system współpracuje z kilkoma głowicami, między innymi do terapii fotodynamicznej oraz leczenia trądziku, o czym pisaliśmy w poprzednich numerach CX News.Jest to system zgrabny i poręczny, i choć wymaga współpracy z chłodziarką Cryo 6 Zimmer, to można go rozważać jako laser w pełni mobilny. Nowatorskie rozwiązanie standardowo wyposażające Ledę w skaner o wymiarach 12×55 mm, pozwala na przeprowadzanie bardzo szybkich zabiegów. Leda jest na pewno idealną maszyną do przeprowadzania zabiegów na dużych obszarach, zabiegów na ciemnej skórze oraz jako system pracujący w kilku miejscach.

SopranoXL nie jest tak lekki jak Leda, natomiast moduł chłodzenia wbudowany został w szafir , który bezpośrednio ma kontakt ze skórą pacjenta, więc samodzielna chłodziarka staje się zbędna. System pracuje światłem o długości 810 nm, z bardzo wysoką maksymalną energią na poziomie 120 J/cm2, przewyższa tym samym Light-Sheera. Co ciekawe SopranoXL obok tradycyjnego trybu pracy, polegającego na starannym pokrywaniu epilowanej powierzchni impulsami, tradycyjną metodą stacjonarną – “miejsce przy miejscu”, posiada tryb pracy In-MotionTM, polegający na kilkukrotnym przejechaniu płynnym ruchem po skórze. Ideą technologii In-MotionTM, jest zdeponowanie mniejszej energii w tym samym miejscu, powodując zniszczenie mieszka włosowego, ale również blokując zdolność skóry do ich wytwarzania w przyszłości. Zabiegi te są zaskakująco komfortowej nie mogą być porównane z żadnymi innymi przeprowadzanymi laserem diodowym.

Zarówno SopranoXL jak i Leda są odpowiedzią dla pacjentów zdecydowanych na epilację diodową, która na naszym rynku ma bardzo silnie ugruntowaną reputację jako najskuteczniejsza. Za technologią diodową przemawia również opisywana już mobilność tych systemów i ich odporność mechaniczna. Oba systemy mają nowatorski sposób dostarczania światła do mieszka włosowego, poprzez skaner bądź technologię In-MotionTM, co w porównaniu z innymi dostępnymi laserami diodowymi plasuje je w czołówce pod względem tempa i komfortu pracy.

Wybór lasera dla poszczególnej kliniki zawsze powinien być indywidualny z uwzględnieniem wszystkich argumentów, o których była mowa powyżej. Z naszej strony zawsze zachęcamy do przetestowania poszczególnych systemów, zastanowienia się nad charakterem swojej kliniki laserowej oraz kontaktów z użytkownikami już pracującymi na dystrybuowanych przez nas systemach. Zarówno Arion, Leda jak i SopranoXL są już obecne w klinikach całego kraju, epilując efektywnie, błyskawicznie i komfortowo.

Autorzy
Anna Piotrowska

CX Engineering