Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Essenta DR Compact

Autor:

Essenta DR Compact firmy Philips jest przystępnym cenowo, w pełni cyfrowym aparatem rentgenowskim. Jego konstrukcja oparta jest na regulowanym ramieniu U, zainstalowanym na nieruchomej kolumnie. Aparat umożliwia wykonywanie wszystkich ogólnych badań radiografcznych – zarówno w pozycji pionowej/poziomej jak i poprzeczno-bocznej. Dzięki zmiennej wartości SID aparat może być wykorzystywany także jako stojak płucny. Wszystkie ruchy aparatu realizowane są manualnie, dzięki czemu łatwiej osiągnąć pożądaną pozycję ramienia, jednocześnie skracając czas badania. Obrotowy detektor Essenty DR Compact został wyposażony w 4 komory jonizacyjne z których 3 są wykorzystywane w każdej projekcji. Kompaktowe wymiary predestynują aparat do wykorzystania go w niewielkich pomieszczeniach o standardowej wysokości. Zastosowanie mobilnych wózków dla pacjenta zamiast nieruchomego stołu, pozwala w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Do wyboru dostępne są 3 wózki: • podparty jednostronnie z blatem pływającym oraz regulacją wysokości (występuje także w wersji bariatrycznej)• podparty jednostronnie z boku, z regulacją wysokości oraz możliwością pochylania• podparty pośrodkuAparat wyposażony jest standardowo w system ognisk pośrednich – rozwiązanie unikalne dla rentgenów firmy Philips. System automatycznie dobiera optymalne ognisko, z szeregu dostępnych, co zwiększa żywotność lampy i pozwala ograniczyć dawkę zaabsorbowaną/pochłoniętą przez pacjenta. Aparat może być wyposażony w generatory o mocy od 50 do 80 kW oraz jedną z trzech dostępnych szybkoobrotowych lamp.

W aparacie wykorzystano oprogramowanie do przetwarzania obrazów UNIQUE®. Dzięki któremu uwydatnione zostają szczegóły anatomiczne, a kontrast jest bardziej jednolity, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu zdjęcia. W zestawie wraz z aparatem dostarczana jest stacja robocza Eleva z 19″ kolorowym monitorem TFT (dotykowym lub klasycznym). Intuicyjna obsługa bazy danych pacjentów oraz obrazów pozwala na przyspieszenie badań i optymalne wykorzystanie urządzenia w czasie jego eksploatacji.

Essenta DR Compact jest atrakcyjną propozycją zarówno dla placówek prywatnych jaki i niewielkich ośrodków publicznych. Przystępna cena, bardzo dobra jakość obrazowania, niskie koszty eksploatacji oraz wysoka niezawodność pozwolą być o krok przed konkurencją na lokalnym rynku usług medycznych.

Autorzy