Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Katena na sali operacyjnej czyli trudne przypadki mikrochirurgiczne

Autor:
Joanna Zapiór

Problem: Rozwórka, której obecnie używasz nie zabezpiecza przed gromadzeniem się skóry powiek oraz rzęs.Rozwiązanie: Budowa rozwórki Ginsberg eliminuje ten problem. Łopatki górne rozszerzają się ku dołowi, dzięki temu fałdy skóry powiek oraz rzęsy swobodnie na nie opadają minimalizując przy tym ciśnienie w gałce ocznej.

katena

Problem: Potrzebujesz wyciągnąć zwijalną soczewkę wewnątrzgałkową.Rozwiązanie: Aby rozciąć i wyciągnąć miękką soczewkę wewnątrzgałkową sugerujemy użycie Katena IOL Cutter. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi tego typu, jednakże często są one za duże, do małych cięć lub są na tyle małe, że wchodzą przez cięcie ale jakość cięcia nie jest satysfakcjonująca. Ostrza oraz wąski uchwyt IOL Cutter’a firmy Katena bez problemu wchodzą przez cięcie 3 mm, podczas gdy specjalny mechanizm zapewnia odpowiednią moc cięcia. Dodatkowo delikatne ząbki umieszczone na ostrzach precyzyjnie chwytają i stabilizują soczewkę podczas jej przecinania.

katena

Problem: Podczas transplantacji rogówki masz problem w jej dostosowaniu i stabilizacji podczas przyszywania. Rozwiązanie: Aby odpowiednio ustabilizować i ułożyć przeszczepioną rogówkę zaleca się użycie pęsety fiksacyjnej Polack z końcówką dwuramienną. Pozwoli to na precyzyjne ułożenie igły pomiędzy dwoma ramionami bez zniekształceń tkanki, minimalizując przy tym potencjalny astygmatyzm.

katena

Katena Products INC. to amerykańska firma, która od 1975 roku jest światowym producentem najwyższej klasy narzędzi mikrochirurgicznych stosowanych w okulistyce. Narzędzia wykonane są ze stali nierdzewnej, a niektóre modele dostępne są również w wersji tytanowej.

Autorzy
Joanna Zapiór

Consultronix