Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

LEDA EPI 808 nm efektywna epilacja w krótszym czasie

Autor:
Ewa Rzegocka

Epilacja laserowa stała się jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Szeroka oferta laserów, przeznaczonych do epilacji, dostosowana jest zarówno do potrzeb klientów jak i operatorów. Systemy różnią się między sobą pod względem technologii, czasu trwania zabiegu, zastosowanego chłodzenia oraz designu. Wybierając z powyższej listy szybkość epilacji, warto zwrócić uwagę na laser LEDA EPI z oferty niemieckiego producenta Quantel Derma. Laser LEDA to, w odróżnieniu od innych laserów, platforma multiaplikacyjna, która daje możliwość rozbudowy o dodatkowe aplikatory, służące między innymi do leczenia trądziku, czy fotoodmładzania skóry.

leda epi

LEDA EPI jest laserem diodowym o długości fali 808 nm. Wyróżnia się też wielkością zastosowanej plamki zabiegowej, dzięki której czas trwania zabiegu znacznie się skraca. Powierzchnia plamki zabiegowej wynosi 50x12mm, czyli jest aż trzykrotnie większa niż standardowa. Rewelacyjnie sprawdza się na dużych obszarach, takich jak nogi, plecy czy tors. Do miejsc bardziej wrażliwych czy trudno dostępnych, producent oferuje mniejszą stopkę 12x12mm. Dodatkowe zastosowanie skanera, pozwala na skrócenie epilacji nawet o 50%.

Laser LEDA EPI wyposażony został w inteligentne i proste w obsłudze oprogramowanie, które ułatwia dobór parametrów zabiegu. Operator poprzez wybór fototypu, koloru, gęstości i rodzaju włosa otrzymuje sugerowane parametry, odpowiednie dla danego pacjenta. Ponadto, poza standardowymi ustawieniami epilacji, LEDA EPI dysponuje dodatkowymi trybami pracy. Moduł Low Fluence to gwarancja bezpieczeństwa dla skóry o wyższym fototypie. Pozwala on na dwukrotne zdeponowanie niższej energii na tym samym obszarze zabiegowym. Kolejny tryb Fractional FHR umożliwia podział wiązki skanującej na 2-4 części, bez utraty poziomu energii. Dzięki modułowi FHR, zabieg staje się bardziej komfortowy i bezbolesny dla wrażliwych pacjentów. Istotne także jest zastosowane chłodzenie. Rozwiązaniem jest tu połączenie lasera LEDA z chłodziarką Zimmer Cryo6, co znacznie zwiększa komfort pacjenta podczas zabiegu.

leda epi

Laser LEDA to urządzenie dedykowane dla wszystkich, którzy cenią sobie czas i przyjazne warunki pracy.

Rekomendacje:

Epilo Instytut Depilacji Laserowej powstał w Poznaniu w końcu ubiegłego roku. Obecnie, po kilku miesiącach pracy laserem Leda Epi, mamy już blisko 1000 Klientów. Osoby, które korzystają z naszych usług, a mają już jakieś wcześniejsze doświadczenia na tym polu, podkreślają przede wszystkim, że depilacja w naszym instytucie jest nieporównanie mniej bolesna, niż gdzie indziej. Chłodziarka, którą wykorzystujemy schładza skórę w miejscu zabiegu i dzięki temu, Klient nie musi znosić bólu. To bardzo ważne, podobnie, jak dwie głowice, z których większa pozwala na znaczne skrócenie czasu trwania zabiegów na większych obszarach ciała. Osoby, które cenią swój czas mogą być pewne, że w Epilo dobrze go wykrzystały. Klienci są też zadowoleni ze skuteczności zabiegów, a to podstawa do budowania marki w naszej branży.

Katarzyna WallerManager EpiloInstytutu Depilacji Laserowej

Jestem zafascynowany szybkością usuwania włosów laserem LEDA. Oferuje on naprawdę krótkie impulsy do delikatnych włosów. FHR® czyli technologia „frakcyjnego” usuwania owłosienia jest bardzo obiecującą koncepcją.

Dr. Maurice Adatto, Geneva, Switzerland

Autorzy
Ewa Rzegocka

CX Engineering