Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

MonoBlue najczystszy błękit trypanu

Autor:
Karolina Stożek

Francuska firma Arcadophta w swojej ofercie, oprócz olejów silikonowych i gazów okulistycznych, posiada również znakomity pod względem właściwości błękit trypanu – MonoBlue. Służy on do wybarwiania struktur na rogówce i w tylnych częściach oka. Preparat ten oferowany jest w dwóch stężeniach – 0.055% przy usuwaniu zaćmy oraz 0.25% do witrektomii.

Co wyróżnia ten preparat od pozostałych?MonoBlue to najlepszy preparat na rynku pod względem czystości – posiada ponad 95% barwnika przy najmniejszej ilości substancji toksycznych. Konkurencyjne, standardowe preparaty posiadają ok. 81% barwnika i proporcjonalnie więcej substancji toksycznych, co przekłada się na jakość wybarwiania poszczególnych struktur. Ponadto toksyczność preparatu jest niebezpieczna dla pacjenta. Wskazania do używania Monoblue: Tymczasowe barwienie tkanek rogówkowych, barwienie błon, barwienie tkanek biorcy podczas operacji keratoplastyki, tymczasowa wizualizacja cieczy wodnistej, barwienie torbieli, pęcherzyka filtracyjnego w celu jego oceny oraz barwienie antymetabolitów do wizualizacji powierzchni leczenia. Wskazany jest również do wybarwiania mas krystalicznych i tylnej części torebki, w celu sprawdzenia jej czystości, barwienia ciała szklistego, oraz torebki Tenona podczas enukleacji i wszczepienia protezy ocznej. Preparat MonoBlue występuje w dwóch pojemnościach – 1ml ampułko strzykawki dla stężenia 0.25% oraz 0.75ml dla stężenia 0.055%.Preparat zatwierdzony przez Francuskie Władze Zdrowia.

monoblue
Autorzy
Karolina Stożek