Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Aparat RTG z ramieniem C z oferty firmy Siemens Healthcare

Autor:

Podstawowym i zarazem najprostszym aparatem RTG z ramieniem C w ofercie firmy Siemens Healthcare jest Siremobil Compact L. Jego wszechstronność zastosowań, mnogość opcji, umożliwiających dopasowanie urządzenia do indywidualnych preferencji użytkownika oraz łatwość obsługi sprawiają iż jest on doceniany przez specjalistów w Polsce i na całym świecie. Firma Siemens Healthcare może pochwalić się stale rosnącą bazą instalacyjną już ponad 10 tysięcy egzemplarzy. Świadczy to o zaufaniu jakim użytkownicy darzą producenta oraz opisywany aparat.

Urządzenie Siremobil Compact L zostało wyposażone w generator wysokiej częstotliwości o mocy 1.4 kW, umożliwiający przeprowadzanie badań trwających nawet 50 minut. Wysokowydajna lampa RTG oraz kołpak o dużej pojemności cieplnej zapewniają ciągłość pracy nawet przy wysokich parametrach badania. Najwyższe w tej klasie aparatów prądy na anodzie lampy gwarantują uzyskanie optymalnego kontrastu pozyskiwanych obrazów.

Wirtualna kolimacja wraz z dedykowanymi programami anatomicznymi znacznie obniżają dawkę absorbowaną przez pacjenta oraz operatora. Dostępne w standardzie nagrywarka CD/DVD, wideoprinter oraz gniazdo USB (umożliwiające podłączenie pamięci typu pendrive) pozwalają na archiwizację pozyskanych badań. Opcjonalnie dostępna jest także integracja aparatu z systemem szpitala w formacie DICOM 3.0.

ram c

Gotowość do pracy już po 40 sekundach od włączenia, daje możliwość szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia pacjenta. Intuicyjny system kolorystycznego oznaczenia hamulców oraz dźwigni poszczególnych ruchów w znaczny sposób skraca czas potrzebny na naukę obsługi aparatu. Uchwyty na wzmacniaczu obrazów oraz na łuku ramienia ułatwiają codzienną pracę z aparatem oraz jego pozycjonowanie podczas zabiegów.

Siremobil Compact L sprawdza się w chirurgii ogólnej, ortopedii oraz w leczeniu bólu. Dzięki opcjonalnym funkcjom DSA i Roadmap urządzenie może być wykorzystywane również w badaniach naczyniowych oraz kardiologicznych. Przy pomocy aparatu mogą być przeprowadzane także zabiegi wszczepiania rozruszników.

Dzięki tym wszystkim cechom oraz niezawodności pozwalającej utrzymać ciągłość pracy, aparat ten jest jednym z najczęściej wybieranych ramion C na polskim rynku.

Autorzy