Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Przemyślane rozwiązania czyli idealne narzędzia Kateny

Autor:
Consultronix

Trzydziestopięcioletnie doświadczenie w produkcji narzędzi, pozwoliło firmie Katena stworzyć portfolio ekskluzywnych narzędzi mikrochirurgicznych, przystosowanych do innowacyjnych i nowoczesnych technik chirurgicznych. Ręczna produkcja, unikalne projekty i wysoka jakość użytych materiałów decydują o tym, że Katena jest dziś światowym liderem produkcji narzędzi mikrochirurgicznych.

Narzędzia jednoczęściowe

Narzędzia delikatne, takie jak: pęsety, niektóre nożyczki, manipulatory czy czopery, wykonane są z jednego kawałka metalu. Dzięki temu wyeliminowano ryzyko osłabienia materiału w miejscu łączenia, do którego może dojść np. podczas nieuważnej sterylizacji. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pęset z bardzo delikatnymi końcami lub narzędzi do technik MICRO.

Narzędzia dwuczęściowe

W katalogu znajdują się również narzędzia wykonane z dwóch części metalu, połączonych ze sobą techniką laserową. Zastosowanie tego typu rozwiązania również nie jest przypadkowe i ma swoje praktyczne uzasadnienie. W przypadku delikatnych nożyczek ze sprężynową rękojeścią np. K4- 2020, dwuelementowa konstrukcja pozwala na łatwą wymianę delikatnej rękojeści, która przy nieuważnej sterylizacji może ulec uszkodzeniu. Gdyby narzędzie było wykonane z jednej części wymiana uszkodzonej rękojeści byłaby niemożliwa przez co nożyczki nadawałyby się jedynie do utylizacji.

Delikatne nożyczki ze sprężynową rękojeścią

Użyteczność

profile końcówek

Niemal w każdym narzędziu opracowano unikalny system ułatwiający chirurgowi pracę. Pęsety wyposażono w specjalne blokady zapobiegające uszkodzeniu delikatnych struktur oka, znaczniki, różne profile końcówek, swoiste systemy zamykania szczęk, czy rękojeści dostosowane do rodzaju przeprowadzanej czynności.

Wyjątkowe czopery

Czopery posiadają różne rodzaje tipów, kąty zagięcia, długości, czy stopień ostrości – dostosowany do umiejętności operacyjnych chirurgów.

Na szczególną uwagę zasługuje Akahoshi Combo Prechopper K5-7232, który przystosowany jest zarówno do miękkich jak i twardych jąder soczewki. Górna część końcówki odpowiada za przełamanie jądra miękkiego, natomiast dolna, ostra – przygotowana jest do twardych soczewek. Ponadto okrągła, lekko karbowana rękojeść, pozwala łatwo i sprawnie obracać narzędziem wewnątrz oka.

nr kat. K5-7232

Jeśli szukasz narzędzi doskonałych, takich które nie tylko sprawdzą się na sali operacyjnej, ale takich które będą unikalne i doskonałe w każdym szczególe, Katena jest marką która swoją ofertą odpowiada na te oczekiwania.

Autorzy
Consultronix