Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

ED1000 rozwiązanie wstydliwych problemów

Autor:

Prywatne kliniki, chcąc wzmocnić swoją konkurencyjność na rynku coraz częściej decydują się na dywersyfikację świadczonych usług oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Z tego właśnie powodu, wiele z nich wykazuje coraz większe zainteresowanie, dostępnym od niedawna na polskim rynku aparatem Madispec ED1000, skutecznym narzędziem do leczenia zaburzeń erekcji.

ED1000

Twórcy aparatu Medispec ED1000 wykorzystali ten sam mechanizm powstawania fali uderzeniowej, który znany jest z aparatów ESWL, jednak od protoplasty odróżnia go wielkość, emitowana energia, częstotliwość impulsów oraz, co wydaje się oczywiste, kształt i wielkość membrany używanej do terapii. Aparat był pierwszą na rynku próbą wykorzystania fali uderzeniowej przy leczeniu zaburzeń erekcji. Jak się okazało próbą skuteczną. Producent, firma Medispec, skorzystał ze swoich wcześniejszych doświadczeń z aparatem Cardiospec. Pokazały one jednoznacznie, iż emitowane impulsy pobudzają angiogenezę – powstawanie nowej siatki naczyń krwionośnych wokół poddawanych zabiegowi tkanek. Terapia ta pozwoliła ludziom cierpiącym na dusznicę bolesną, na zdecydowane zwiększenie komfortu życia przez znakomite obniżenie uciążliwych dolegliwości wydolnościowych. Stosując ten sam mechanizm, firma Medispec stworzyła ED1000. W wyniku jego działania, w penisie powstają nowe naczynia krwionośne, które przejmują rolę naczyń niewydajnych, ponownie umożliwiajac uzyskanie i utrzymanie wzwodu. Ognisko fali uderzeniowej powstające podczas zabiegu ma kształt cygara i jest trójwymiarowe, co zdecydowanie odróżnia je od konkurencyjnych, notabene inspirowanych aparatem Medispec, urządzeń. Zapewnia to pełne pokrycie newralgicznych obszarów prącia już przy trzech przyłożeniach. Sam zabieg składa się, dla znaczącej większości pacjentów, z sześciu sesji w okresie trzech tygodni, 20 minut każda.

ED1000 to także jedyne na rynku urządzenie przetestowane na dużej liczbie pacjentów z kilkuletnimi próbami kontrolnymi oraz badaniami typu „double blind”.

ED1000

Terapia jest skuteczna zarówno u mężczyzn odpowiadających jak i nieodpowiadających na inhibitor fosfodiesterazy 5-tej (PDEI-5). Podczas szeroko zakrojonych, kilkuletnich badań klinicznych nikt nie zgłaszał jakichkolwiek skutków ubocznych. Co ważne, leczone są nie objawy, a przyczyny dolegliwości. Dodatkowo pacjenci dobrze znoszą leczenie, nie odnotowano wrażenia dyskomfortu. ED1000 występuje w wersji mobilnej na kółkach oraz lżejszej tzw. „desktopowej”, którą łatwo przenosić. Obie wersje można rozszerzyć o dodatkowe oprogramowanie, które umożliwia nie tylko leczenie zaburzeń erekcji, ale również schorzeń ortopedycznych (łokcia tenisisty, zwapnienia barku, ostrogi piętowej, itp.), choroby Peyroniego, zapalenia gruczołu krokowego (prostatitis) oraz trudno gojących się ran.

Aktualnie w całej Europie znajduje się ponad 70 działających aparatów. Potencjalnych pacjentów do leczenia ED1000 na pewno nie zabraknie, bowiem na świecie ponad 50% mężczyzn w wieku 40-70 lat cierpi na zaburzenia erekcji. Obserwując trend przyrostu średniej masy ciała można przypuszczać, że liczba mężczyzn skarżących się na wstydliwe dolegliwości będzie się zwiększała. Na szczęście pacjenci na świecie oraz w Polsce są coraz bardziej świadomi nowych metod leczenia, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość urządzenia ED1000.

Autorzy