Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Mammomat Fusion niezwykły aparat w zwykłym budżecie

Autor:
Paweł Katarzyński

Na rynek trafił wreszcie przystępny cenowo aparat oferujący kompleksowe rozwiązania w badaniach przesiewowych i diagnostycznych. Mowa o Mammomat Fusion czyli nowym aparacie w gamie mammografów oferowanych przez firmę Siemens.

Mammomat Fusion to mammograf stworzony z myślą o usprawnieniu codziennych badań przesiewowych i diagnostycznych. Spośród obecnych na rynku urządzeń wyróżniają go liczne udoskonalenia w zakresie profilaktyki i diagnostyki piersi. Usprawniają one przebieg badania, co zapewnia komfort zarówno pacjentek jak i operatora oraz, co najistotniejsze, gwarantują lepsze i bezpieczniejsze efekty w codziennej praktyce. Zastosowano w nim także wybrane i sprawdzone rozwiązania zarezerwowane do tej pory w topowym modelu Inspiration. Dzięki temu wykonywanie badań przesiewowych i diagnostycznych (w tym biopsji 2D) jest teraz łatwe i szybkie.

Mammomat

Bezsprzeczną zaletą aparatu jest pojawienie się obrazu na ekranie po upływie zaledwie kilku sekund, dzięki czemu technik może błyskawicznie ocenić poprawność wykonanej ekspozycji. Pozycjonowane systemu jest w sposób analogiczny, jak w topowym modelu Mammomat Inspiration – za pomocą jednego przycisku aparat automatycznie przejeżdża do kolejnej ekspozycji (fot. 1). Gwarantuje to dokładniejsze ustawienie aparatu w odpowiedniej pozycji, co zapewnia niezwłoczną gotowość urządzenia do kolejnej projekcji. Wszystkie wymienione rozwiązania, których główną rolą jest znaczne uproszczenie procedury badania, zaoszczędzą bezcenny czas, który można poświęcić na opiekę nad pacjentkami. Dodatkowo Mammomat Fusion został wyposażony w niezawodny detektor nowej generacji o wymiarach 23×30 cm oraz o wielkości zaledwie 83 μm piksela. Zastosowana w nim technologia z użyciem jodku cezu (CsI) sprawia, iż zapewnia on zwiększoną wydajność i dokładność diagnozowania. W aparacie Mammomat Fusion zastosowano również innowacyjną funkcję MaxFill, dzięki której zwiększono wykorzystanie pola detektora do akwizycji obrazu. W porównaniu do aparatów dotychczas wykorzystujących detektory z CsI, rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie dawki promieniowania, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej jakości uzyskiwanych obrazów. Co ważne nowy, niezawodny, solidny, bardziej odporny detektor, a także szybkie działanie pozwalają na obsługę do 15 pacjentek na godzinę co sprawia, iż Mammomat Fusion idealnie sprawdzi się również w mammobusach.

Siemens wprowadzając na rynek nowy mammograf pokazał, jak stworzyć aparat, który posiada unikatowe funkcje oraz w sposób prosty i praktyczny wykorzystuje nowoczesne technologie, dając przy tym możliwość indywidualnej konfiguracji.

Autorzy
Paweł Katarzyński