Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Licencja na oprogramowanie FotoFinder – czyli dlaczego warto dbać o aktualizację?

Autor:
Szymon Jurdziak

Firma FotoFinder od jesieni ubiegłego roku sprzedaje wideodermoskopy wraz z nowym oprogramowaniem o nazwie Universe. Oprócz, widocznej na pierwszy rzut oka, zmiany szaty graficznej, oprogramowanie dostosowano m.in. do najnowszych serwerów baz danych. Dodatkowo w ofercie firmy FotoFinder pojawił się nowy produkt pozwalający na nieustanny rozwój zainstalowanego oprogramowania Universe. Otóż od stycznia 2015 roku, każdy dermoskop zakupiony w firmie Consultronix posiada roczną licencję, pozwalającą na aktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji. To istotne, głównie ze względu na fakt, iż firma FotoFinder zobowiązała się do co najmniej jednej znaczącej aktualizacji w ciągu roku, stawiając sobie za cel, aby każdy ich system ewoluował wraz ze zmieniającymi się potrzebami dermatologii. Co dokładnie daje nam taka licencja? Oto jej główne zalety:
• użytkownicy na bieżąco cieszą się ze wszystkich nowości wprowadzanych przez producenta,
• oprogramowanie jest dostosowywane do rozwijających się systemów operacyjnych czy serwerów bazy danych,
• łatwiej rozbudować zakupiony system o nowe moduły oprogramowania, czy nawet podzespoły komputera,
• baza danych jest konsekwentnie modyfikowana, by uniknąć problemów z jej konwersją w przypadku zasadniczej zmiany oprogramowania,
• regularne inwestowanie w system pozwala uniknąć kosztownych aktualizacji wykonywanych raz na kilka lat,
• oprogramowanie jest dostosowywane do zmieniających się potrzeb użytkowników.

Licencja na aktualne oprogramowanie to korzyści za niewielką cenę. Co ważne, działania aktualizacyjne zostaną podjęte poprzez zdalne połączenie się z komputerem użytkownika, bez konieczności przyjazdu inżyniera. Dzięki temu w krótkim czasie, bez znaczącego utrudniania pracy, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu aktualne oprogramowanie. Wraz z wykonaniem aktualizacji zostanie przesłany biuletyn informujący o przeprowadzonych zmianach systemowych. W razie jakichkolwiek pytań pracownicy firmy Consultronix chętnie objaśnią zmiany jakie zaszły w systemie.

Wszyscy lekarze, którzy zakupili wideodermoskop w terminie od września ubiegłego roku już korzystają z wymienionych benefitów. W najbliższym czasie będą kontaktowali się z Państwem pracownicy Działu Serwisu w celu umówienia się na aktualizację oprogramowania. Należy pamiętać jednak, że licencja ta jest aktualna przez rok, po tym czasie należy ją przedłużyć. Dodatkowo każdy system zakomunikuje Państwu koniec ważności licencji. Szczegóły takiej akcji serwisowej (sposób realizacji, koszt rocznej licencji) mogą Państwo uzyskać kontaktując się z Działem Serwisu firmy Consultronix. Proszę pamiętać, iż wykupienie licencji na kolejny rok nie jest obowiązkowe, jednakże aktualizacja systemu do nowszej wersji bez tej licencji jest niemożliwa.

Autorzy
Szymon Jurdziak

Consultronix