Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Mevion S250 – nowa instalacja w Ackerman Cancer Center w USA

Autor:
Leszek Piątek

Jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu CX News, firma Consultronix została polskim dystrybutorem firmy Mevion Medical Systems produkującej systemy do terapii protonowej.

Podczas gdy tradycyjne systemy do protonoterapii zostały zaimplementowane do medycyny z laboratoriów fizycznych, MEVION S250 został zaprojektowany od początku jako produkt przeznaczony dla środowiska medycznego. Stworzono więc system o nowoczesnej, mniej skomplikowanej konstrukcji, niezawodny oraz łatwy w obsłudze i co bardzo ważne, tańszy zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji.

Mevion S250 zapewnia optymalny rozkład dawki promieniowania, co jest kluczową kwestią dla jakości prowadzonej terapii. Robot do pozycjonowania wielowymiarowego pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego poziomu precyzji w ukierunkowaniu wiązki protonów, praktycznie nieosiągalnego dla dotychczas produkowanych systemów. Cyklotron zainstalowany jest bezpośrednio na gantry przy pomieszczeniu, gdzie odbywa się zabieg. Nie ma więc potrzeby budowania dodatkowych bunkrów i jonowodów do transportu strumienia protonów.

Najnowsza instalacja systemu Mevion 250 odbyła się w Ackerman Cancer Center w Jacksonville na Florydzie w USA. System okazał się tak wydajny, iż pokonał wszelkie dotychczasowe rekordy w szybkości i efektywności terapii. Do tej pory wyniki takie były osiągalne jedynie w ośrodkach dysponujących co najmniej czterema systemami do terapii konwencjonalnej.

Mevion

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.cxsa.pl jak i w kolejnych numerach CX News. Oczywiście służę również Państwu osobiście swoją wiedzą.

Autorzy
Leszek Piątek

Consultronix