Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

CX News 3/71/2021 - Od redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Znów zaskoczyły nas coraz krótsze dni, zbyt szybka jesień i nawrót pandemii. Na szczęście mimo kapryśnej aury epidemicznej stopniowo ruszają targi, kongresy, a także nasze szkol…

Autor:
Anna Barańska,

Drodzy Czytelnicy!

Znów zaskoczyły nas coraz krótsze dni, zbyt szybka jesień i nawrót pandemii. Na szczęście mimo kapryśnej aury epidemicznej stopniowo ruszają targi, kongresy, a także nasze szkol…

Drodzy Czytelnicy!

Znów zaskoczyły nas coraz krótsze dni, zbyt szybka jesień i nawrót pandemii. Na szczęście mimo kapryśnej aury epidemicznej stopniowo ruszają targi, kongresy, a także nasze szkolenia stacjonarne. Cieszymy się z możliwości osobistego spotkania przynajmniej z częścią z Was. Nie rezygnujemy jednak z organizacji webinarów. Wręcz przeciwnie. Przed nami m.in. spotkanie z prof. dr hab. n. med. Dorotą Pojdą-Wilczek na temat ERG. Już 27 października br. będziecie mieli szansę poznać niektóre aspekty praktycznego wykorzystania badań elektrofizjologicznych. Obiecujemy, że to nie jest nasze ostatnie słowo w zakresie webinarów –plany mamy bardzo ambitne.

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że mamy przyjemność współpracować z najlepszymi producentami sprzętu medycznego na świecie. Do naszych przyjaciół i wieloletnich partnerów z pewnością należy zespół FotoFinder. Aż trudno uwierzyć, że poznaliśmy się już ponad dwie dekady temu! Od tamtej pory sporo się zmieniło. Na początku byliśmy tylko dystrybutorem, by stopniowo stać się także partnerem tej renomowanej firmy. Może zaciekawi Was też to, że CX Engineering produkuje stoliki dedykowane do urządzeń FotoFinder. Z okazji 30-lecia jeszcze raz – sto lat!

To nie jedyna dobra wiadomość w tym wydaniu. Od 1 września br. firma Asico poszerzyła portfolio chirurgii okulistycznej znanej, amerykańskiej firmy Katena. Tym samym, Consultronix SA stał się dystrybutorem również marki Asico na terenie Polski.

Z kolei w części poświęconej kulturze i nauce zastanawiamy się m.in. – jak to jest z tą ekologią? Niektórzy mówią, że dobrze się sprzedaje tylko w Internecie i ładnie pasuje do selfie. Postanowiliśmy wyjść poza schemat wirtualnych działań i w realu dołączyć do ekologicznego projektu „Czysta Wisła – Why Not”. Część z nas zdecydowała się na chwilę zamienić swoje biurko na kajak i wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego przepłynęliśmy całą Wisłę od jej źródeł do ujścia. Wierzymy, że badanie czystości wody ma sens i przełoży się na konkretne działania. Pierwsze wyniki badań poznamy podczas 5. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. Jeszcze na zakończenie pozwolę sobie zaapelować – chrońmy naszą Ziemię, bo mimo usilnych starań Elona Muska wciąż nie mamy planety B.

Zapraszam do lektury.

Autor
Anna Barańska

Consultronix