Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Komfort personelu i pacjenta czyli łóżka Nitrocare

Autor:
Piotr Barański

Szanowni Państwo, minął rok od czasu kiedy firma, Consultronix stała się wyłącznym dystrybutorem łóżek i mebli szpitalnych marki Nitrocare. Po owocnych trzech kwartałach współpracy przyszedł czas na podsumowanie, którym chciałem się z Państwem podzielić.

Zacznijmy od przybliżenia marki Nitrocare. Jest to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się firm w segmencie wyposażenia szpitalnego. Jej podstawowy produkt – łóżka szpitalne są montowane na bazie wysokiej jakości komponentów, renomowanych europejskich producentów. W ofercie znajdują się łóżka przeznaczone do większości oddziałów szpitalnych, od prostych łóżek pobytowych, po skomplikowane, dedykowane do intensywnej opieki medycznej.

Bogata oferta

Posiadamy 25 podstawowych modeli łóżek (w tym 20 elektrycznych) oraz 6 pediatrycznych, spośród których można wybrać te najbardziej odpowiadające specyfice Państwa placówki. Łóżka posiadają odmienne kształty, wymiary, szeroki zakres ruchów i są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Posiadamy łóżka wykończone tworzywem ABS, aluminium z laminatem lub drewnem. W standardzie zawsze dostarczamy materace. Opcjonalnie dostępne są barierki – jedno lub dwudzielne, chroniące pacjenta na całej długości leża. Ofertę uzupełniają estetyczne meble szpitalne oraz wózki do przewożenia pacjentów w pozycji leżącej.

Indywidualne podejście do klienta

Każdy model oferowanego przez nas sprzętu, może zostać specjalnie dostosowany do oczekiwań zamawiającego. Poza podstawowymi parametrami czyli wyborem mechaniki, wykończenia i kolorystyki, nasi Klienci mogą wybierać spośród wielu akcesoriów, zmieniając w ten sposób funkcjonalność i przeznaczenie łóżka. Wśród akcesoriów podstawowych znajdują się między innymi: centralny hamulec, dodatkowe piąte koło, zasilanie baterią czy opcjonalne piloty kontrolujące ruchy łóżka. Ponadto oferujemy zaawansowane rozwiązania, takie jak: przechyły boczne i pomiar masy pacjenta. Na życzenie klienta dostępne są również specjalistyczne, prewencyjne i antyodleżynowe materace powietrzne.

Kompleksowa obsługa

Oferta naszej firmy wybiega daleko poza dostawę i serwis łóżek. Dział wyposażenia szpitalnego oferuje również kompleksowe wykończenie szpitalnych pokoi pobytowych i sal intensywnej opieki medycznej, wraz z przygotowaniem projektu i nadzorem wykonania. Oprócz odpowiednio skonfigurowanych łóżek dostarczamy całą aparaturę niezbędną do przyjęcia pacjenta na odział intensywnej terapii. W ofercie dostępne są między innymi: kardiomonitory, respiratory, kurtyny i panele przyłóżkowe. Największą zaletą kompleksowej obsługi jest fakt oszczędności czasu i energii na poszukiwaniu i organizowaniu wszystkich dostaw i instalacji, co w końcowym efekcie przekłada się na niższe koszty.

Wysoka jakość

Mówiąc o wysokim standardzie produktów marki Nitrocare nie należy być gołosłownym. Za jakością produktów kryją się wielkie i uznane europejskie marki. Podzespoły elektryczne dostarcza duński gigant branży siłowników liniowych, firma Linak. Z kolei system jezdny produkowany jest przez inną, znaną, niemiecką firmę Tente. Ponieważ specjalistyczne podsystemy łóżka dostarczane są przez ekspertów w swojej branży, nie pozostawia to żadnych wątpliwości, co do funkcjonalności łóżek. Aby potwierdzić wysoką jakość naszego sprzętu oferujemy do 5 lat gwarancji.

lozko_5320

Mam nadzieję, że rok 2012 okaże się dla nas jeszcze ciekawszy od bieżącego i wspólnie z Państwem zrealizujemy wiele dostaw w zakresie wyposażenia szpitalnego. Gorąco zachęcam do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi i wypróbowania naszych demonstracyjnych łóżek szpitalnych. Zapraszam również do odwiedzenia naszego stoiska na targach SALMED w dniach 14-16.03.2012.

Autorzy
Piotr Barański

Consultronix S.A.