Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Soczewka Aspira i MicroShooter – połączenie doskonałe

Autor:

Nowoczesne systemy implantacyjne powinny zapewniać chirurgowi bezpieczeństwo użycia oraz łatwość implantacji. Właśnie takie rozwiązanie przygotowała firma HumanOptics. Dlaczego Mikroschooter?

microshooter

Po pierwsze, nowa bardziej okrągła geometria końcówki cardgriga pozwala zachować stały rozmiar cięcia oraz daje większą kontrolę podczas wszczepiania soczewki. Po drugie, gwarantuje oszczędność wiskoelastyku oraz płynu BSS, podczas operacji. Dzięki temu, że soczewka umie-szczona jest w cartridge’u, system nie wymaga użycia dodatkowych preparatów wiskoelastycznych. Po trzecie, zapewnia bezpieczeństwo użycia i pewność prawidłowego „zwinięcia” soczewki. Każda soczewka umieszczona jest w cardgrigu „płasko”. Podczas łączenia cardgriga z injectorem soczewka ulega zwinięciu, w taki sposób aby mogła być łatwo i bezpiecznie implantowana. Nowy jednorazowy injecor MicroShooter jest łatwym i niezawodnym systemem opartym na technologii injectorów preloaded. W połączeniu z soczewką Aspira nowe injectory są doskonałym dopełnieniem oferty firmy HumanOptics.

Autorzy